Залізничний Uber в Україні

В Україні з’явилася перша залізнична платформа, яка з’єднує вантажовласника та експедитора за принципом Uber – Marketplace Rail Logistics. Завдяки їй можна розрахувати  залізничний тариф по заявці на перевезення та додати комісію експедитора. Вантажовласник бачить кінцеву комерційну пропозицію від експедиторів та контактні дані для зв’язку. Після доопрацювання заявка надходить в кабінет або на пошту.

Для експедитора це додаткова лідогенерація та можливість автоматизувати та оптимізувати витрати на прийом та опрацювання вхідних заявок. Для вантажовласника, це зменшення часу на пошук експедитора та онлайн розрахунок вартості перевезення. Загальна цінність – це доступ до ринку. Детальніше про проєкт розповів Олександр Романов, автор проєкту, співзасновник платформи Marketplace Rail Logistics.

Маючи п’ятирічний досвід в залізничних вантажних перевезеннях, моя компанія, як і всі учасники цього ринку, відчули недоліки у даній сфері, яких на жаль дуже багато. Слід зазначити, що галузь стрімко розвивається в інших країнах світу на державних та приватних рівнях. В Україні, сьогодні система та програма виконавця послуг, а саме Укрзалізниці дуже застаріла, що створює з кожним роком проблем та незручності для всіх учасників ринку.

За останні 5 років багато підприємств були змушені відмовитись від вагонних перевезень через непрозорі, неконкурентні умови на ринку і недосконалості системи Укрзалізниці, що постійно призводить до зростання цін на послуги, несвоєчасну подачу вагонів та неможливості їх подачі.

Автомобільна сфера логістики, на відміну від залізничної, швидко розвивається, об’єм вантажу із залізниці переходить на авто за браком зручного та прозорого сервісу. Це стало причиною створення разом з командою однодумців простого, доступного та прозорого сервісу для залізничних вантажних перевезень.

Ідея створити перший в Україні залізничний Uber, який з’єднає вантажовласника з експедитором за 30 секунд з прорахованим залізничним тарифом. Протягом 2019 – 2021 року нашою командою проведена аналітична робота з дослідження кон’юнктури ринку і всі фактори та передумови дають чіткий сигнал, що дана галузь потребує нової сучасної системи, що дасть змогу всім учасникам ринку удосконалити свої логістичні процеси, оптимізувати витрати, збільшувати свій товарообіг у сфері вагоних перевезень.

Тому нами було розроблено незалежне альтернативне рішення нової сучасної системи, якої давно потребує ринок споживачів та надавачів послуг у сфері вантажних вагонних перевезень. У листопаді 2021 року ми створили та презентували прототип Marketplace Rail Logistics, який за рік оновлювали та поповнювали. Ми отримали підтримку від трьох профільних асоціацій, голови комітету з питань транспорту Верховної ради України та міністра Міністерства інфраструктури України. У 2022 році ми провели маркетингове дослідження за допомогою Google ADS, перевірили всі гипотези та зрозуміли, що наш продукт дійсно потрібний ринку, а розроблений функціонал зрозумілий.

Нещодавно проєкт отримав перемогу на «Сікорський Challenge», як кращє стартап-рішення, що розв’язує проблему клієнта.

Нам для монетизації спочатку потрібно зняти заглушки з кнопки на сторінці пропозиції (зелена галочка) щоб заявки могли переходити на поштову пошту експедитора. Відповідно до технічного завдання на розробку нової версії прототипу, вартість розробки вказаної функції у ТОВ “Арт-порт” буде коштувати 25 тис дол. Економічні втрати щороку, які можна отримати за допомогою нашого рішення: 100 млрд грн втрат має ВВП країни. 30 млрд грн втрат має Укрзалізниця через відсутності сервісу по прийому заявок від вантажовласника напряму без посередників (експедиторів). 10 млрд. грн втрат мають 20 тис. вантажовласників, через непрозорі транзакції. 4 млрд грн втрат мають експедитори через неоптимізовані процеси.

Завжди цікавить питання, коштом чого буде жити проєкт. Дохід – від лідогенерації, тобто експедитор платить за вхідну заявку. Відповідно до маркетингового дослідження, зробленого за допомогою рекламної компанії в Google Adwords, ринок добре реагує на вказану інновацію, оскільки кожен 6-й з тих, хто переглядає рекламне оголошення, переходить за посиланням, а потім кожен 10-й залишає заявку. Загальний розрахунок робимо виходячи з того, що, на ринку зараз близько 400 активних експедиторських компаній. Вони потенційно є користувачами нашої системи. Поки що розробка сервісу здійснюється за власні кошти автора проєкту, тому, щоб працювали всі функції, потрібні інвестиції від учасників ринку. Ми відкриті до діалогу щодо покращення умов на ринку за допомогою наявного сервісу.

Тож якщо маєте бажання долучитися до проєкту, можете контактувати за номером +380971777746. Більш детально з нашою пропозицією для інвестора можна ознайомитися у презентації.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s