СКЛАДСЬКА НЕРУХОМІСТЬ КИЄВА III КВАРТАЛ 2022

Загальний обсяг пропозиції в Київському регіоні збільшився на 3% кв/кв до 1,4 млн кв.м, оскільки в 3 кв. 2022 року було введено в експлуатацію близько 45 500 кв.м нових об’єктів. Введення в експлуатацію нових масштабних об’єктів пізніше цього року не очікується.

Обсяг валового поглинання склав 42 600 кв.м (-34% кв/кв), де половину становила угода з оренди ритейлера Фокстрот. Орендна активність в основному зумовлена ротацією існуючих компаній з пошкоджених складів, а також компаніями, що мігрують зі східних регіонів України або повертаються до Києва із західної частини країни.

Станом на кінець 3 кв. середня вакантність досягла 6,8% (+3,9 п.п. кв/кв) переважно через скорочення площ орендарями, які впроваджували стратегії оптимізації витрат.

Орендні ставки в національній валюті залишилися в цілому незмінними, а ставки, деноміновані в доларах США, знизилися приблизно на 20%, внаслідок девальвації національної валюти. Знецінення національної валюти також вплинуло на основні умови договорів оренди й практика встановлення орендних ставок у
гривні стала більш поширеною.

Ознайомитися з дослідженням можна за посиланням

Орендодавці продовжували пропонувати спеціальні умови та знижки на оренду для збереження рівня заповнюваності об’єктів, особливо для існуючих орендарів, які можуть розглядати варіанти переїзду. Обсяг умов та знижок є дуже індивідуальним і залежить від розміру об’єкта, загальної вакантності, місця розташування та класу нерухомості.

Тривання військових дій в Україні та існуючий рівень ризиків у регіоні є неприйнятно високим для деяких орендарів. Тому пріоритетними локаціями для міграції бізнесу стають інші регіони.

За інформацією CBRE Ukraine

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s