Криза війни: зменшення кількості автоперевізників

Криза, спровокована війною призводить, до зменшення кількості автоперевізників: малі та слабкі підприємства та ФОПи мають намір закривати бізнес, в той час, як сильніші гравці вже готові до розширення.  

За даними опитування Dive&Discovery Research, більш ніж половина (58%) власників автопарків (перевізники та експедитори з власними вантажними авто) прогнозують стагнацію ринку, проте намагаються утримувати оптимізм і вірять, що працювати на ринку все ж таки буде можливо.

Лише 12% вважають, що, в порівнянні з довоєнним періодом, ринок вантажних перевезень стане більш вигідним.

Станом на кінець липня 2022 року потужність переважної більшості підприємств (72%) не перевищувала 50-70% від довоєнного рівня. 16% опитаних підприємств були змушені зупинити свою діяльність або майже зупинені (їх потужність не перевищує 20% від довоєнного рівня).

Основні труднощі роботи на ринку автоперевезень пов’язані зі зниженням доходу від даного виду діяльності: підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів, скорочення кількості та обсягів замовлень та низька вартість послуг (більшість замовників не готові  індексувати вартість фрахту).

Труднощі мобілізували керівників і 91% з них почали пошук нових клієнтів та ринків збуту. Ще 22% займались пошуком фінансових інвестицій і 19% розширяли власний автопарк.

Проте, без вимушеної економії не обійшлося – 28% керівників були змушені скоротити персонал (частково це пов’язане зі скороченням автопарку –  продаж комерційного авто та пошкодження автомобілів військовими діями) і 19% скоротили рівень заробітної плати працівникам.

Зниження маржинальності ведення бізнесу призводить до того, що з ринку ідуть слабші (21% ФОП та власників допускають думку про закриття бізнесу і 6% готові зробити це вже найближчим часом), планують закривати бізнес. Водночас 51% планують розширення бізнесу (13% найближчим часом, 21% одразу після завершення війни та 17% на рівні планування без часової прив’язки).

Опитування було проведено агенцією маркетингових досліджень ТОВ ДАЙВ ЕНД ДІСКАВЕРІ РІСЬОРЧ  в серпні 2022 року методом самозаповнення онлайн-анкети.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s