Страйк на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” від сьогодні й до середи оголосили польські водії. Перекрили дорогу з боку Польщі і щогодини пропускають лише 2 автівки. Завтра аналогічну акцію погрожують розпочати на іншому пункті пропуску “Краківець – Корчова”. Вимагають повернути “швидку лінію” для незавантажених авто, яку нещодавно прибрали на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”.
Тепер всі машини стоять у спільній черзі. Яка інколи сягає 10-ти днів. “Швидкою лінією” на виїзд користувалися здебільшого польські водії – бо полишали Україну порожніми. Зараз, відповідно, такої преференції не мають.
Польща наголошує на відновленні “швидкої лінії”. Україна – закликає збільшити із польського боку кількість митників та фахівців із фітосанітарного контролю у пунктах пропуску. Адже саме дефіцит цих фахівців уповільнює пропуск українських автівок через кордон. Наразі рішення, яке б влаштувало обидві сторони, шукають. На думку експертів групи логістичних компаній ZAMMLER, повернення “швидкої лінії” може буквально вбити український експорт до ЄС – адже черги на кордоні стануть ще довшими.
Зараз пріоритетним напрямком для українських експортерів є Польща. Щодня українсько-польський кордон у різних пунктах пропуску перетинають тисячі автівок. Румунський, угорський та словацький – сотні.

Дещо зменшити навантаження на кордон був покликаний експеримент, що розпочався 1-ого вересня: із 4-х пунктів перетину (“Рава-Руська –Хребенне”, “Краківець – Корчова”, “Шегині – Медика”, “Ягодин – Дорогуськ”) прибрали авто, повною масою до 7,5 тонн. І перевели їх на інші, менші пункти (“Устилуг-Зосин”, “Грушів-Будомеж”, “Смільниця-Кросценко”, “Угринів-Долгобичув”. Так планувалося розвантажити пункти пропуску і пришвидшити проходження кордону.
“Тепер на менших пунктах пропуску сформувалися черги із малотоннажного транспорту. Якщо раніше автівки вагою до 7.5 тонн проходили кордон за 2-3 години, тепер цей час – півтори доби. Як це позначиться на фурах – поки що не зрозуміло”, – говорить Олександр Кирилюк, директор департаменту міжнародних автоперевезень групи логістичних компаній ZAMMLER.
Кордон між Україною та Польщею “тріщить по швах” із 24-ого лютого – відтоді як наша країна втратила можливість повноцінного експорту морем та авіа. А товаровиробники були змушені переорієнтуватися на перевезення наземним транспортом та залізницею.
За інформацією ZAMMLER