Страйк на кордоні з Польщею: чого вимагають водії?

Страйк на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ” від сьогодні й до середи оголосили польські водії. Перекрили дорогу з боку Польщі і щогодини пропускають лише 2 автівки. Завтра аналогічну акцію погрожують розпочати на іншому пункті пропуску “Краківець – Корчова”. Вимагають повернути “швидку лінію” для незавантажених авто, яку нещодавно прибрали на пункті пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. 

Тепер всі машини стоять у спільній черзі. Яка інколи сягає 10-ти днів. “Швидкою лінією” на виїзд користувалися здебільшого польські водії – бо полишали Україну порожніми. Зараз, відповідно, такої преференції не мають. 

Польща наголошує на відновленні “швидкої лінії”. Україна – закликає збільшити із польського боку кількість митників та фахівців із фітосанітарного контролю у пунктах пропуску. Адже саме дефіцит цих фахівців уповільнює пропуск українських автівок через кордон. Наразі рішення, яке б влаштувало обидві сторони, шукають. На думку експертів групи логістичних компаній ZAMMLER,  повернення “швидкої лінії” може буквально вбити український експорт до ЄС – адже черги на кордоні стануть ще довшими. 

Зараз пріоритетним напрямком для українських експортерів є Польща. Щодня українсько-польський кордон у різних пунктах пропуску перетинають тисячі автівок. Румунський, угорський та словацький – сотні. 

Фото надано ZAMMLER

Дещо зменшити навантаження на кордон був покликаний експеримент, що розпочався 1-ого вересня: із 4-х пунктів перетину (“Рава-Руська –Хребенне”, “Краківець – Корчова”, “Шегині – Медика”, “Ягодин – Дорогуськ”) прибрали авто, повною масою до 7,5 тонн. І перевели їх на інші, менші пункти (“Устилуг-Зосин”, “Грушів-Будомеж”, “Смільниця-Кросценко”, “Угринів-Долгобичув”. Так планувалося розвантажити пункти пропуску і пришвидшити проходження кордону. 

“Тепер на менших пунктах пропуску сформувалися черги із малотоннажного транспорту. Якщо раніше автівки вагою до 7.5 тонн проходили кордон за 2-3 години, тепер цей час – півтори доби.  Як це позначиться на фурах – поки що не зрозуміло”, – говорить Олександр Кирилюк, директор департаменту міжнародних автоперевезень групи логістичних компаній ZAMMLER

Кордон між Україною та Польщею “тріщить по швах” із 24-ого лютого – відтоді як наша країна втратила можливість повноцінного експорту морем та авіа. А товаровиробники були змушені переорієнтуватися на перевезення наземним транспортом та залізницею.

За інформацією ZAMMLER

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s