Перші рейси “транспортного безвізу”

Дві вантажівки групи логістичних компаній ZAMMLER в’їхали на територію ЄС цими вихідними. Вони доправили кукурудзу з Полтавщини  до сільської гміни у центральній Польщі, подолавши загалом понад 1000 кілометрів. За словами водія Назара Стасюка,  жодних незвичних процедур на кордоні не було. Як українські вантажівки перетинають кордон із ЄС за новими правилами – далі в статі.

“Ми опинилися на українсько-польському кордоні у п’ятницю о 4 ранку.  Черг не було. Вже о 18.00 поїхали за маршрутом.  Дозвіл показувати не треба, але процедури оформлення на митниці такі, як і зазвичай. Ми впоралися доволі швидко (хоча останнім часом усі стоять по 3-4 доби), хіба довелося  трохи почекати фітосанітарного контролю, бо фахівець затримався”,  – каже Назар Стасюк, водій ZAMMLER. 

Та  ще на початку місяця “безвіз” не працював повною мірою: автівки компанії  завернули до пункту видачі спецдозволів. І кордон машини подолали уже із цими дозволами. 

Зараз у спільноті перевізників триває обговорення нюансів угоди. Наприклад, яким буде пропускний режим для авто, що відповідають різним стандартам екологічності ( Євро 4,5,6). 

Бо раніше компаніям були потрібні окремі дозволи на кожен стандарт авто.  Ще, за словами керівника відділу міжнародних перевезень групи логістичних компаній ZAMMLER Олександра Кирилюка, залишається відкритим питання транзиту через країни ЄС. Він в угоді прописаний, але як ним користуватись – не зрозуміло.

“Досі немає розуміння того, як машинам із комерційними вантажами потрапити, наприклад до Великої Британії. Адже Велика Британія не входить до ЄС, а саме ця країна  оголосила про скасування всіх мит і квот для українських товарів і слід очікувати збільшення товароперевезень. Але привезти туди товари проблематично і швидше за все потрібно буде оформлювати дозволи на транзит через країни ЄС”, – говорить Кирилюк. 

Схожа ситуація із Туреччиною. Раніше Україна переправляла товари туди морем. Тепер через заблоковані порти – це робити можна  тільки територією ЄС. 

 Угоду про “транспортний безвіз” Україна та ЄС підписали ще 29-ого червня.  Документ означає, що відтепер спеціальні дозволи на перетин кордону не потрібні не лише машинам із гуманітарним, а й комерційним вантажем.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s