З-поміж найбільш обговорюваних новин минулого тижня – розширення прикордонних переходів на межі із Польщею. Укладена двостороння угода щодо Краковця – одного із ключових пунктів пропуску автотранспорту на польсько-українському кордоні. Там з’являться додаткові смуги, зони огляду товарів, ймовірно буде і більше змін митників.
Це суттєво збільшить пропускну здатність: за прогнозами ZAMMLER GROUP товаропотік може покращитися на 15-20%. Утім, процес розбудови пункту пропуску не швидкий, може тривати кілька місяців. Зараз на прикордонних пунктах пропуску – поновилися великі черги. Перетин кордону в один бік займає 3-4 дні. І навіть для гуманітарних вантажів, котрі рухаються спеціальним коридором це доба – півтори.
Упродовж тижня погіршилася ситуація із європейськими портами, через які, зокрема, проходять й українські вантажі. Якщо раніше проблемними були румунські та болгарські гавані, а Польща могла впоратися із ситуацією швидше, то тепер від непомірної кількості вантажу захлинулися усі. Перевантаження у польських портах водії можуть чекати до 2,5 тижнів.
Побільшало вільного місця на складах у Київській області – компанії або вивезли свій товар, або розпродали залишки. Майже вичерпалися запаси побутової техніки, а вона в Україну не імпортується або імпортується у невеликих кількостях. Тому деякі торговельні мережі уже заговорили про перспективу дефіциту цієї техніки. З-поміж гарних новин для складської галузі – поступове відновлення ритейлу. За даними ZAMMLER GROUP, з травня поступово виходять на ринок продавці одягу – цікавляться, замовляють прорахунки. Більш активну роботу можуть розпочати наприкінці літа, якщо ситуація у країні залишатиметься відносно стабільною.