Новини в логістиці за тиждень від ZAMMLER

Через простій на кордоні та проблеми із пальним (а воно ще й подорожчало вдвічі)  послуги логістичних компаній зростають у ціні. Лише впродовж минулого тижня, за оцінками  ZAMMLER GROUP, вартість перевезень збільшилася на 20 відсотків. І це не маржа, а собівартість. 

У структурі експорту – імпорту, якщо аналізувати виключно автомобільні перевезення, зараз переважає імпорт. При тому що попередні 2-3 місяці було більше експорту. В Україну імпортують товари для дому, інструменти, запчастини. Компанії почали поновлювати запаси на складах. 

На заході України дуже популярна послуга кросс-докінгу: товари перевантажують, сортують і розвозять далі країною. Щоправда, ажіотажу по складах наразі немає: він може з’явитися у двох випадках – коли український імпорт відновиться на рівні довоєнних 50-ти відсотків. Або до України повернуться закордонні компанії – поки вони вичікують, зважуючи усі, можливі ризики.

Сталими залишаються проблеми із прикордонними пунктами пропуску, де стабільно стоять великі черги (в бік Польщі – 5-7 днів). Напередодні ЗМІ анонсували, що президенти України та Польщі домовилися про підписання двосторонньої угоди щодо спільного прикордонно-митного контролю між країнами. Але як саме це відбуватиметься і коли механізм запрацює – поки що невідомо. З-поміж інших, оптимістичних новин – скасування Польщею квот для українських перевізників. Та через затори на кордонах, оцінити цю перевагу перевізники не можуть. Бо не здатні фізично виїхати за межі України, аби ці квоти використати. Незмінним є дефіцит водіїв та автотранспорту.

За інформацією компанії ZAMMLER

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s