ZAMMLER звертатиметься до міжнародних судів з позовом проти рф через літеру Z

Група логістичних компаній ZAMMLER звертатиметься до міжнародних судів з позовом проти рф. Причина – використання літери Z на військовій техніці: символу, який з початку війни в Україні  асоціюється з насильством і смертю. ZAMMLER ухвалила рішення подати позов проти рф до міжнародних судів про захист честі, гідності та ділової репутації. Вимоги наступні – компенсувати матеріальні та репутаційні збитки, завдані діями росії, заборонити використання товарного знаку, знищити виготовлені зображення товарного знаку.

В логотипі української компанії літера Z використовується як окремий елемент для брендингу автомобілів, вивісок, сувенірної продукції та ін. 

За словами співвласника ZAMMLER GROUP Віктора Шевченка, лише впродовж останніх 4 років у розвиток бренду інвестували понад 9 млн грн. Логотип Z з’являвся на нагородах компанії, сувенірній продукції, у пресі, на телебаченні. 

“Ми – українська компанія і всі 15 років існування на ринку це підкреслювали і цим пишались. Працювали над побудовою бренду не тільки в Україні, а й за кордоном – маємо представництва у Польщі, Китаї та Казахстані. Скоро відкривається нове у Німеччині. Зараз вся ця робота з розвитку бренду звелася нанівець” – говорить Шевченко.

Тим паче символіку, яку окупант наносить на свою техніку, в Україні визнали “російською неонацистською символікою вторгнення, яку використовує країна -терорист”. Z планують заборонити Литва та Естонія, у Казахстані штрафують. А в 

Німеччині взагалі можуть посадити до в’язниці. Зараз у ZAMMLER GROUP активно позбуваються Z – знімають плівку, заклеюють, зафарбовують. Це особливо важливо в контексті того, що машини компанії залучені в допомозі ЗСУ.

Більш того, через Z на небезпеку наражаються водії та інші співробітники компанії, розповідає водій Олександр.

“На деяких блокпостах нам говорять прямим текстом: лого краще прибрати. Люди,  травмовані війною, можуть сприймати цей символ дуже болісно. Тому можуть і машину атакувати, і водія, навіть не розібравшись що до чого.”

Судовий позов від української приватної компанії до росії  буде першим із початку війни. І вже триває підготовчий процес для його подачі. Юридичний супровід буде здійснювати практикуючий юрист і правозахисник Олег Бовкун. Цей прецедент може стати прикладом для наслідування іншими компаніями, каже Віктор Шевченко:  

“Нам прикро від того, що лого, яким ми пишалися, вкладали багато сил та коштів у його впізнаваність та авторитетність, тепер асоціюється із насильством і воєнними злочинами. Тож окупанти мусять дуже дорого за це заплатити. Ми не можемо дозволити рашистам руйнувати наш бренд і репутацію, так само як не можемо дозволити руйнувати країну. Будемо боротись за правду і справедливість. А гроші, які отримаємо після перемоги у суді, витратимо на відродження нашої держави”

Довідка: 

ZAMMLER – група логістичних компаній, яка вже 15 років працює у сегменті B2B. Перша українська компанія з комплексної логістики, що вийшла на міжнародний ринок. За час роботи увійшла до п’ятірки кращих у своїй галузі. Представництва компанії працюють у Китаї, Польщі та Казахстані. Загалом в групі ZAMMLER 5 компаній, що представлені 16 офісами. Надає весь комплекс логістичних послуг (авто, морські, залізничні  та авіаперевезення, митно-брокерські та складські послуги). 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s