17 тис. повідомлень про порушення норм габаритно-вагового контролю

Про порушення норм ГВК на 370 млн грн дізналися українські компанії за останні 4 місяці  

На 30 листопада через сервіс “Штрафи UA для бізнесу” українські компанії отримали близько 17 тис. повідомлень про порушення (сумарний еквівалент винесених постанов за перевищення ваги становив би 370 млн грн). Національний сервіс “Штрафи UA для бізнесу” розробив функцію, яка повідомляє порушників про перевищення норм ГВК. Його тестування розпочалося ще з кінця червня. 

З 1 жовтня почало діяти нове законодавство про відповідальність перевізників за порушення норм габаритно-вагового контролю (ГВК). Компанії вже почали  отримувати постанови – на 20 листопада виписано понад 1000 штрафів, розмір яких становить від 8,5 до 51 тис. грн. Перевищення фіксують встановлені на дорогах комплекси WiM, які зважують авто в русі. Система контролю WiM (“Зважування у русі”) була реалізована за ініціативою Міністерства інфраструктури спільно з Укртрансбезпекою та Укравтодором, щоб зменшити руйнування доріг за рахунок зниження навантаження. У червні 2021 року інформація про порушення перевізниками габаритно-вагових норм стала доступною для цифрових сервісів. Бізнесу було надано час до кінця вересня, щоби привести до норм свої автоперевезення.

Використовуючи ці дані, Штрафи UA для бізнесу у співпраці з Мінінфраструктури та Укравтодором створили функцію, яка дозволяє компаніям отримувати повідомлення про перевищення ваги автопарком юридичної особи на ранній стадії, щоб перевірити роботу відповідних відділів компанії, а також протестувати працездатність системи, зіставити виміри з фактичними даними по ТЗ на маршрутах. Компанії можуть отримувати повідомлення про те, які саме порушення норм ГВК автопарку були зафіксовані на різних трасах. Також надається орієнтовна сума штрафу, передбачена за конкретне порушення. З кінця червня Штрафи UA для бізнесу проводить тестування функції WiM.

“Мета нашого сервісу – сповіщати компанії про всі типи порушень, і переваги не є винятком. Новим джерелом даних скористалося вже понад 1200 компаній. Усього з кінця червня до 30 листопада було зафіксовано близько 17 тис порушень на суму 370 млн грн, – розповідає Денис Дмитров, експерт з безпеки дорожнього руху та засновник групи компаній Штрафи UA . – На сьогодні закони вже набули чинності, і наша функція дозволяє компаніям перевіряти свій автопарк щодо порушення норм ГВК та своєчасно вживати заходів для зменшення ймовірності отримання штрафів. Ведеться робота щодо інтеграції нашого сервісу з базою даних штрафів. Як тільки ми почнемо отримувати дані про винесені ухвали в електронному вигляді, то зможемо в нашому сервісі надсилати компаніям повідомлення про штрафи з розмірами стягнень та іншою інформацією”. 

На сьогоднішній день Штрафи UA для бізнесу – єдиний в Україні сервіс управління штрафами створений для компаній з автопарком. Участь сервісу на етапі введення в експлуатацію комплексів WiM сприяла успішному запуску системи автоматичного зважування. Державні органи отримали можливість почути бізнес, а компанії змогли підготуватися до набрання чинності нового законодавства щодо контроля габаритно-вагових норм.  

Завдяки співпраці з Штрафи UA для бізнесу ми змогли отримати зворотний зв’язок від перевізників стосовно результатів зважування. Всі отримані питання, скарги та пропозиції були уважно вивчені та використані для удосконалення роботи системи зважування в русі”, – розповідає Андрій Вознюк, начальник відділу інтелектуальних транспортних систем Укравтодору.

Щоб перевірити наявність порушень норм ГВК, можна скористатись веб-рішенням Штрафи UA для бізнесу, відкривши його з комп’ютера або мобільного пристрою.

“Щоб почати роботу в сервісі, необхідно завантажити перелік транспортних засобів (ТЗ) компанії з файлу, або зробити це вручну, використовуючи номер ТЗ та техпаспорт, – розповідає Таїсія Юрздицька, керівник Штрафи UA для бізнесу. – Для того, щоб переглянути актуальні дані про порушення, отримані з системи WiM, потрібно знайти розділ “Зважування в русі” і перейти до нього. Також повідомлення про перевищення норм ГВК надходитимуть на вказану вами адресу електронної пошти, доступ до якої має відповідальний адміністратор”. 

Нагадаємо, що з 1 жовтня набули чинності закони №1534-IX та №1582-IX, якими регулюється адміністративна відповідальність за порушення у цій сфері. На сьогодні не залишилося жодної області, де не будувалися б системи динамічного зважування. До кінця 2021 року заплановано встановлення 102 комплексів на основних транспортних коридорах країни. З початку жовтня компанії стали отримувати ухвали за порушення, що передбачають розмір штрафу – від 8,5 до 51 тис. грн.

Відповідно до п. 22.5 Правил дорожнього руху до порушень відноситься перевищення ТЗ норм з ширини, висоти від поверхні дороги і довжини, а також фактичної маси ТЗ, навантаження на одиночну, здвоєну і строєну осі. 

За порушення норм ГВК передбачаються штрафи у розмірі:

– 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис. грн) за перевищення габаритно-вагових норм на 5-10%,

– 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. грн) за перевищення габаритно-вагових норм на 10-20%,

– 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн) за перевищення габаритно-вагових норм на 20-30%,

– 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн) за перевищення габаритно-вагових норм на понад 30%.

Довідка

Штрафи UA для бізнесу – національний сервіс для українських компаній, який забезпечує контроль порушників, сплату та гарантію погашення штрафів у режимі онлайн для юридичних осіб. Рішення постачається за передплатою. Систему вже протестували понад 1200 компаній. 250 компаній на сьогодні є активними користувачами. На стадії пілотного використання 67% водіїв вже погашають штрафи в термін до 7 днів, а керівництво використовує статистику під час проведення заходів щодо підвищення рівня безпечного водіння. З січня 2021 року і до теперішнього часу за допомогою рішення вже перевірено штрафів за 60 000 транспортними засобами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s