З 1 липня: обов’язкова реєстрація міжнародних перевізників

З 1 липня Держмитслужба запроваджує обов’язкову реєстрацію міжнародних перевізників. Про впровадження обліку перевізників-нерезидентів з 1 липня 2021 року для всіх видів транспорту повідомила Держмитслужба України. Відповідні зміни до Наказу Мінфіну №552 вже пройшли юстування і скоро будуть опубліковані.

Це нововведення обговорили 24 червня компанії-учасники Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації  з уповноваженими представниками Держмитслужби України Світланою Аніщенко та Олексієм Лишенком. Представники Держмитслужби поінформували, що програмне забезпечення та електронні форми заяв будуть доопрацьовані та орієнтовно 29 червня стануть доступні на сайті ДМС та у вигляді АРІ для програмного забезпечення, яке використовується митними брокерами.

24 червня, була проведена селекторна нарада з усіма регіональними митницями України, де особовий склад митних органів отримав детальні інструкції і розпорядження, як діяти кожному митному посту на різних видах транспорту в умовах запровадження нової процедури акредитації іноземних перевізників.

В електронному вигляді подавати заяви зможуть виключно українські компанії, через особливості застосування електронних ключів підпису. Факт акредитації  буде можливо перевірити в відповідному реєстрі, який буде в вільному доступі.

Згідно з частиною першою статті 455 Митного кодексу України обов’язковому обліку підлягають особи нерезиденти, які є:

  • Декларантами товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у випадках передбачених пунктом 4 частини другої статті 265 Митного кодексу України (іноземні перевізники що переміщують територією України товари, транспортні засоби комерційного призначення, прохідним транзитом);
  • Перевізниками товарів через митний кордон України та/або між митницями на території України або є особою відповідальною за такі перевезення (іноземні перевізники, що переміщують товари під митним контролем).

Стати на облік можливо:

  • При в’їзді або виїзді з України шляхом заповнення реєстраційної форми безпосередньо у пункті пропуску та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи нерезидента, видану компетентним органом країни реєстрації;
  • Шляхом направлення поштою до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації;
  • Безпосередньо подати до будь-якої митниці заповнену реєстраційну форму та копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації, або подання цих документів через уповноважену особу, яка діє на підставі довіреності від особи нерезидента, або через агента з митного оформлення, який діє на підставі договору між особою нерезидентом та українським митним брокером.

Реєстраційна форма може бути заповнена будь-якою мовою офіційного міжнародного спілкування. Для прискорення обробки інформації бажано заповнювати її українською або англійською мовами.

Після введення даних із заяви до інформаційної системи ДМС, особі нерезиденту протягом однієї години буде присвоєно тимчасовий обліковий номер.

Відмова у присвоєні тимчасового облікового номеру можлива, якщо:

  • Реєстраційна форма містить не всі обов’язкові дані;
  • Особа нерезидент вже перебуває на обліку.

Тимчасовий обліковий номер дозволяє особі нерезиденту здійснювати усі митні формальності та процедури без обмежень. Про взяття на облік та присвоєння облікового номеру особа нерезидент буде проінформована протягом години інформується протягом наступних п’яти робочих днів.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s