Порядок списання вантажних вагонів потребує доопрацювання

Минулого тижня Міністерство інфраструктури України вкотре опублікувало для громадського обговорення проєкт Наказу, яким пропонується затвердити Порядок встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів. 

Втім чергова редакція проєкту Наказу не суттєво відрізняється від попередніх документів, оприлюднених Міністерством у жовтні, грудні 2020 року та лютому 2021 року та до яких експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації неодноразово надавали свої зауваження. Зокрема, у чинному проєкті Наказу залишаються неврегульованими декілька суттєвих питань. 

По-перше, строки використання спеціалізованих вантажних вагонів значно обмежуються, що, за підрахунками компаній-членів Асоціації, призведе до значного скорочення їх кількості у період до 2028 року, в тому числі буде виведено з експлуатації понад 34% окатишовозів (вагони для транспортування грудок подрібненого рудного концентрату). Спеціалізований рухомий склад є гостродефіцитним. Сутнісно, використання таких вагонів є або безальтернативним, або обмежено замінним. Представники бізнесу зазначають, що вже зараз досить важко поповнити баланс вагонів, що виводяться з експлуатації через тривалий термін окупності та обмежений сегмент ринку, де можуть бути використані такі вагони.

По-друге, проєкт Порядку встановлює, що граничний строк служби вантажного вагона розраховується за результатами контрольних випробувань на кожну модель або тип вантажного вагона. Водночас ані запропонована редакція проєкту Наказу, ані чинне законодавство не містять процедуру/порядок/критерії проведення контрольних випробувань вантажних вагонів, а також не визначають, в якій формі, строки та ким формується результат випробувань, не містять інформацію щодо вільного доступу до результатів контрольних випробувань. 

Бізнес-спільнота наголошує на тому, що проєкт Наказу необхідно доопрацювати та не запроваджувати обмеження щодо граничного строку служби для спеціалізованих вагонів (в тому числі окатишовозів та коксовозів); не обмежувати використання вагонів з продовженим терміном служби, рішення по яким буде прийнято до моменту набрання чинності проєкту Наказу, після завершення терміну такого продовження; встановити обмеження на продовження строку служби тільки для універсальних піввагонів, зерновозів на рівні коефіцієнту 1,5 від нормативного терміну їх служби, а для цистерн – на рівні коефіцієнту 2,5 від нормативного терміну їх служби; встановити термін продовження терміну служби вантажного вагона після проведення капітального ремонту строком на 5 років.

Інформацію надано Європейська Бізнес Асоціація

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s