Нова пошта запустила другу чергу Київського інноваційного терміналу

Обробка до 50 тис. посилок на годину — можливості оновленого Київського інноваційного терміналу Нова пошта.

Компанія значно розширила площу Київського інноваційного терміналу завдяки введенню в експлуатацію його другої черги. Її будівництво тривало 10 місяців, а тестування розпочалося у грудні минулого року.

КІТ Нова пошта

«Обсяги посилок зростають з року в рік, і автоматизація процесів необхідна, щоб швидко та якісно обробити таку кількість відправлень. Тому ми інвестуємо в інноваційні термінали, оснащені високотехнологічними сортувальними лініями. Ефективність їхньої роботи напряму залежить від пакування: запаковані у коробку відправлення сортуються за лічені секунди, оскільки сканери, що встановлені на сортувальних стрічках, здатні зчитувати маркування з усіх 6 сторін коробки. Вони автоматично зважують посилку та визначають географічний напрямок, за яким вона повинна бути відправлена. А отже, посилки якнайшвидше потрапляють до наших клієнтів. Нова пошта планує і надалі інвестувати в автоматизацію інфраструктури, щоб зберегти високу швидкість та якість доставки», — говорить Олександр Бульба, СЕО Нової пошти.

Друга черга КІТ є багаторівневою та оснащена сучасним обладнанням нідерландської компанії Vanderlande. Посилки від 1,5 кг та шириною до 1,2 м сортуються на автоматизованих сортувальних стрічках. Зокрема, вздовж стрічки, якою рухаються посилки, розташовані спеціальні планки – так звані  «чобітки», що в потрібний момент зіштовхують посилку в окремі відгалуження сортувальної лінії в залежності від напрямку доставки. Наразі такі сортувальні лінії запущені на двох поверхах. На початку весни запрацює ще одна лінія сортування, яка розташовуватиметься на третьому поверсі.

Для централізованого збору посилок з усіх поверхів встановлені спіральні вертикальні жолоби (так звані «мушлі»), якими всі посилки рухаються донизу. З «мушлі» посилки потрапляють безпосередньо на спеціальні телескопічні конвеєри, звідки завантажуються безпосередньо в автомобілі. Конвеєри полегшують роботу працівників терміналу та зменшують час перебування посилки на терміналі. Наразі термінал оснащений 46 такими конвеєрами, а після запуску третьої сортувальної лінії будуть встановлені додаткові.

Крім того, посилки до 1,5 кг на терміналі сортуються окремо, через автоматичне сортувальне обладнання.

Нова пошта інвестувала близько 14 млн євро в будівництво та обладнання для оснащення другої черги терміналу.

Нагадаємо, перша черга Київського інноваційного терміналу була запущена у 2018 році. КІТ –  найбільший автоматизований термінал Нової пошти. За 2020 рік  тут оброблено 124 млн посилок, що майже на третину більше, ніж за попередній рік.

За інформацією Нова пошта

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s