Річний звіт: оцінювання ринку піддонів 2020 року

Нові або вживані, придбані або орендовані, дерев’яні, пластикові, з металу або алюмінію, піддони будь-яких типів і розмірів. Особливу значущість тара набула в умовах Covid-19, коли “ставки” було зроблено на прискорення обслуговування невеликих замовлень. В даному опитуванні брали участь 146 компаній зі США: 48% опитаних (респондентів) працюють у виробничих компаніях, які спеціалізуються на електрообладнанні, матеріалах та комплектуючих, промисловому обладнанні, друкарській справі, харчових продуктах, напоях та тютюні. Найбільша частка припадає на компанії з виручкою від $10 млн до $49,9 млн — 40%, $10 млн — 21% і від $50 млн до $99,9 млн — 10%.

Тут і далі викладено основні висновки та деякі експертні думки стосовно важливих тенденцій, що мали вплив на ринок піддонів.

Дерев’яні піддони контролюють ринок

Майже всі (94%) опитаних компаній використовують у своїй діяльності дерев’яні піддони. Це цілком узгоджується з опитуваннями попередніх років. Ще 37% засвідчують використання пластикових піддонів, а 12% — дерев’яних композитних, доля яких впала з 14% у 2018 році й 18% у 2017 році. Інші 6% компаній використовують металеві піддони, 4% — картон або гофрокартон, 1% — піддони з інших матеріалів.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

Більшість (72%) компаній використовують піддони для доставки вантажів у картонних коробах, для перевезення мішків — 21%, бочок — 10%, відер — 9%, пластикових коробів/багаторазових пластикових контейнерів (RPC) —6%.

Серед різноманіття розмірів піддонів, більшість (68%) респондентів використовують стандартну версію 48 x 40 дюймів (1219 × 1016 мм). 29%  використовують квадратні піддони розміром 48 х 48 дюймів, в той час, як 20% використовують піддони розміром 42 х 42 дюйми (1067 × 1067 мм). У 2018 році 7% респондентів заявили, що використовували піддони розміром 36 х 48 дюймів, використання яких у 2020 році зросло до 16%. Разом з тим, 12% використовують піддони розміром 36 х 36 дюймів (914 х 914 мм), 11% використовують половинні піддони (24 х 20 дюймів) і 16% користуються піддонами іншого розміру, не зазначеного в опитуванні.

“Домінування піддонів розміром 48 х 40 дюймів доволі очевидно”, — говорить Ласло Хорват, директор Center for Packaging and Unit Load Design Virginia Tech, який висловлює думку, що деякі вантажовідправники використовують цей “стандартний” розмір піддонів для різних вантажів і навіть для тих, які потребують меншого розміру піддону.

Наприклад, 41% респондентів кажуть, що вони використовують 48 х 40-дюймові піддони для транспортування пластикових, металевих бочок або бочок з пресованих матеріалів (папір, деревина). “Важко поставити бочки на піддон такого розміру”, — говорить Хорват. — У більшості випадків вони, ймовірно, просто ставлять одну або дві бочки й лишають решту піддону порожньою”.

Використання дерев’яних піддонів

У 2020 році використання вживаних дерев’яних піддонів переважало над новими. Нині 61% респондентів використовують вживані або ті піддони, що вже є в наявності; 53% користуються новими піддонами; і 24% віддають перевагу системі пулінгу. Не дивлячись на те, що вживані піддони більш популярні, вони зазвичай характеризуються деякими проблеми зі закупівлями. Наприклад, 27% кажуть, що вживані дерев’яні піддони в дефіциті.

Коли йдеться про якість, 36% респондентів визнають, що якість вживаних дерев’яних піддонів не задовільна. Втім 40% тих, хто використовує дерев’яні піддони, кажуть, що вони не мали жодних проблем або не очікують будь-яких проблем з їх придбанням.

За минулий рік 42% компаній засвідчили, що їх користування вживаними дерев’яними піддонами лишилось незмінним, в той час, як 27% почали використовувати їх більше, ніж торік, а 31% компаній зменшили використання вживаних піддонів у порівнянні з  минулим роком.

Впровадження пластикових піддонів

Більш ніж половина респондентів (63%) засвідчує, що використання ними пластикових піддонів не змінилося за останній рік, в той час, як 22% зменшили їх використання, а 15% навпаки збільшили. Протягом наступного року 17% очікують, що використання ними пластикових піддонів збільшиться, в той час, як 16% очікують на зниження, і 65% впевнені, що користування лишиться незмінним.

З тих компаній, які обов’язково очікують на збільшення використання пластикових піддонів, 31% віддає перевагу їх довговічності, 31% — відповідності вимогам, 19% вважають, що пластик більш стійкий, ніж дерево, і 16% планують їх використання через наявність запитів від клієнтів. Ще 13% також вважають, що вони матимуть більший контроль над пластиковими піддонами в порівнянні з піддонами з інших матеріалів.

Орендувати або купувати

Запитуючи, чи орендує компанія піддони, або планує орендувати, чи вдається до послуг операторів з ремонту/відновлення піддонів, 75% відповіли “ні” — тобто маємо зменшення у порівнянні з 2018 роком, коли значення сягали 84%. 16% опитуваних використовують систему відновлення піддонів (ремонт), у порівнянні з 5% у 2018 році. Цього року 9% респондентів віддають перевагу оренді піддонів з деревини, що зменшилось у порівнянні з 2018 роком з 11%.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

Наразі лише 6% компаній вважають цілком ймовірним протягом наступних 12 місяців їх участь у пулінгових системах або взаємодію з операторами з ремонту та відновленню піддонів. 13% скоріше за все віддадуть перевагу лише певній з означених систем. Втім багато компаній все ще їх побоюються: 29% розглядають їх застосування малоймовірним, 33% — навряд чи ймовірним (проти 43% у 2018 році). Згідно з опитуванням, 19% респондентів взагалі не ознайомлені ані зі системами по ремонту/ відновленню піддонів, ані з пулінговими системами.

Внутрішні або міжнародні

У 2018 році приблизно половина компаній здійснювала перевезення на піддонах на внутрішньому ринку. До 2020 року їх кількість зросла до 66%. Лише 2% здійснюють доставку на піддонах у міжнародному сполученні, 33% — обслуговують внутрішні та міжнародні відправлення, що значно менше, ніж 47% у 2018 році. Деякі зміни, ймовірно, пов’язані з пандемією та її впливом на глобальні ланцюги постачань.

Здебільшого компанії відправляють вантажі в Канаду і Мексику, Південну Америку і Карибський басейн. Кількість організацій, що відправляють піддони в Китай, Японію, Південно-Східну Азію, Північну Азію та Австралазію, скоротилася до 33% (проти 50% у 2018 році), знову ж таки, швидше за все, через тривалість наслідки пандемії. Для європейських поставок, 48% відправлень йде до Західної Європи (проти 38% у 2018 році) і 24% — до Східної Європи (проти 29% у 2018 році).

У 2020 році приблизно 10% компаній відправляли вантажі на піддонах на Близький Схід і в Північну Африку — в порівнянні з 21% у 2018 році. Протягом наступних двох років 36% компаній очікують збільшення кількості перевезень на піддонах у міжнародному сполученні (проти 46% у 2018 році). Ще 59% засвідчують, що їх міжнародні поставки залишатимуться стабільними, і лише 5% очікують зниження.

У міжнародних перевезеннях багато організацій вживають спеціальних заходів у відношенні до палетованих вантажів. Майже половина (49%) кажуть, що вимушені обробляти піддони якщо йдеться про міжнародні перевезення,  23% використовують власні дерев’яні піддони. 5% респондентів використовують пластик, композитну/ пресовану деревину або метал — замість дерева — у міжнародних перевезеннях, проти 15% тих, хто використовував ці альтернативи у 2018 році.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

За останні два роки 23% компаній заявили, що кількість відправлень на палетах у міжнародних перевезеннях скоротилася. 41% запевняє, що їх кількість палет, відправлених за кордон, залишилася незмінною, в той час, як 36% — збільшили цей обсяг за останні два роки.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

Упаковка і тара

На питання про те, який відсоток вантажних одиниць відвантажених / отриманих компаніями був зі стабілізацією вантажу, 60% відповіли, що їх вантажі зафіксовані стретч-плівка, і 40% — термоусадковою плівкою. Може виникнути деяка плутанина у визначеннях цих двох термінів, оскільки більшість компаній використовують стретч, а не термоусадкову, плівку для своїх операцій зі замовленнями.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

40% респондентів кажуть, що вони використовують обв’язку / стропування задля фіксації вантажів на піддонах, 11% використовують стяжні листи (міжшарова прокладка), 5% використовують технологію Lock’n Pop і 5% використовують термоусадкове покриття. Коли йдеться про механічне або автоматизоване стретч-пакування, 41% віддає перевагу механічному способу, в той час, як 31% мають певну автоматизацію цього процесу. Лише 20% кажуть, що для всіх їх операцій використовують напів- або повну автоматизацію, і 9% взагалі не використовують фіксацію вантажів на піддонах.

Додаткові пропозиції

При оцінюванні пропозицій від провайдерів піддонів, 21% засвідчили, що їх провайдери пропонують зберігання запасів піддонів/постачання їх just-in-time, що нижче 24% у 2018 and 33% у 2017. Втім 42% респондентів заявили, що були б зацікавлені в отриманні цієї послуги, якби вона була доступна.

Крім того, 32% кажуть, що постачальники пропонують управління процесами утилізації на місці (on-site), а 9% кажуть, що вони пропонують бази даних або інформацію, пов’язану з їх мережею ланцюгів поставок. 32% засвідчують, що їхні постачальники пропонують зворотню доставку порожньої тари, у порівнянні з лише 20% у 2018 році. Окрім того, зацікавленість до зворотної доставки піддонів з боку виробників зросла з 15% у 2018 році до 23% у 2020 році.

Джерело: Peerless Research Group (PRG)

Питання надійності транспортування вантажів на піддонах зіткнулось зі збільшенням викликів у 2020 році: 29% компаній заявили, що стикаються з проблемами пов’язаними з надійністю транспортування вантажних одиниць в їх ланцюгах постачань, в той час, як 71% таких проблем не мають. Серед тих, хто займається доставкою, 29% розв’язують питання надійності транспортування вантажних одиниць щодня, 21% — щотижня, 36% — щомісяця і 14% — щоквартально.

Коли говоримо про рівень стандартизації у питаннях забезпечення надійності постачань майже половина (48%) відповіли, що вони використовують певну уніфікацію, в той час, як 33% стверджують, що вони просто мають певні правила, 13% — взагалі не мають жодних уніфікованих правил, а 6% повідомили про повну відсутність стандартизації.

Перспективи

Оцінюючи використання технології Інтернету речей (IoT) стосовно піддонів, приблизно 4% опитуваних відзначають, що мають поточні бізнес-потреби, які могли б бути задоволені застосуванням IoT-можливостей для піддонів в їх ланцюгах постачань. У міру розвитку сучасних технологій очікується, що кількість компаній, зацікавлених в інтеграції технології Інтернету речей до використання піддонів, буде зростати.

Оригінал дослідження By Bridget McCrea

For Modern’s 2020 survey of readers who use pallets, Peerless Research Group collaborated with the Center for Packaging and Unit Load Design at Virginia Tech to survey the magazine’s subscribers by e-mail invitation.

Переклад Олександри Горбенко

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s