Позов до суду: “Євротермінал” змусять заплатити за завдані збитки міжнародним експедиторам

Експедиторські компанії члени Асоціації міжнародних експедиторів України ТОВ «Інтер Транс Лоджістікс», ТОВ «С.М.Т.- ЛТД» і ТОВ «Юнімар Логістік» подали позовну заяву на ТОВ «Євротермінал» стосовно відшкодування коштів у подвійному розмірі за завдані матеріальні збитки через незаконне стягнення плати за проїзд вантажівок вищевказаних компаній в Одеський порт.

Підставою для пред’явлення вимоги про відшкодування шкоди є порушення ТОВ «Євротермінал» установлених вимог щодо здійснення господарської діяльності, а саме зловживання ним монопольним (панівним) становищем на ринку. Вказане порушення передбачено п. 2 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

На даний період лише три компанії подали позови до суду, і коли дана ситуація не зміниться і з експедиторів продовжать необґрунтовано стягувати плату, не виключено подача нових позовів.

Президент Асоціації міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко зауважив: «Ми протягом вже декількох років працюємо над забезпеченням вільного (альтернативного) проїзду вантажного транспорту до одеського порту, без необхідності сплати за надумані послуги. Для нас це є пріоритетною задачею і законодавство на нашій стороні. Ми підтримуємо ініціативу наших членів і сподіваємося на розв’язання питання відповідно до букви закону, а зі свого боку будемо уживати усіх необхідних заходів для запобігання і протидії неправомірним ситуаціям».

Нагадаємо, що 31.01.2017 р. Асоціація міжнародних експедиторів України надіслала до Антимонопольного комітету України (АМКУ) заяву щодо наявності ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях ТОВ «Євротерминал» під час надання її учасникам послуги проїзду до ОМТП (далі — Одеський порт), в результаті чого Антимонопольним комітетом України було прийняте рішення «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу», відповідно до якого, ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ»  було визнано таким, що у період з березня 2016 року по листопад 2017 року займало панівне становище на ринку послуг, пов’язаних з обслуговуванням вантажних транспортних засобів, без оплати яких заїзд в Одеський морський торговельний порт є неможливим, з часткою 100 відсотків.

Також, згідно з рішенням АМКУ у відношенні до ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ» накладено штраф у розмірі 5 369 399 (п’ять мільйонів триста шістдесят дев’ять тисяч триста дев’яносто дев’ять) гривень.

ТОВ «ЄВРОТЕРМИНАЛ», що відповідно до висновків Антимонопольного комітету України займає панівне становище на ринку послуг, пов’язаних з обслуговуванням вантажних транспортних засобів для доступу в Одеський порт, зазначає, що ці кошти сплачуються за користування кімнатами відпочинку, побутовими приладами, душовою кабіною та іншим, хоч виявляється, що водії не користуються нічим із вищезазначеного і єдиною метою є необхідність потрапити до терміналів Одеського порту для навантаження чи розвантаження.  

Інформацію надано Асоціацією міжнародних експедиторів України

Асоціація міжнародних експедиторів України представляє інтереси 140 транспортно-експедиторських компаній, які щодня організовують перевезення товарів міжнародної торгівлі, забезпечуючи безперебійне функціювання економіки. Основним завданням міжнародних експедиторів – є оптимізація логістичних процесів та спрощення міжнародної торгівлі. 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s