Відновлення ланцюгів постачань під час пандемії — план на сьгодні і майбутнє

Дії, які вживають в даний момент часу для зменшення впливу пандемії на ланцюги постачань, можуть забезпечити стійкість до майбутніх потрясінь.  Про шість заходів, які врятують бізнес сьогодні і забезпечать “безхмарне” завтра в статті Supply-chain recovery in coronavirus times—plan for now and the future від McKinsey & Company 

Не зважаючи на те, що швидкий вплив на здоров’я людей від розповсюдження короновірусу, який спричиняє COVID-19 захворення, збільшується, економічні наслідки від кризи — в частині джерел існування — набувають гострого значення. Комерційні компанії різних сфер повинні діяти одночасно в багатьох напрямках: в той час коли вони працюють над забезпеченням захисту працівників, вони також повинні захищати їх операційну життєстійкість, особиво зараз, коли все під тиском історичного потрясіння в ланцюгах постачань.

Багато бізнесів мають можливість до швидкої мобілізації і впровадження механізмів кризис-менеджменту, в ідеіалі в формі “мозкового центру”. Зрозуміло, що головний фокус наразі на заходах короткострокового періоду. Втім, як саме можуть лідери ланцюгів постачань приготуватися до середньострокової та довгострокової перспективи і забезпечити стійкість?

Що робити сьогодні

У поточному контексті, ми розуміємо що повна негайна відповідь означає виконання набору з 6-ти заходів, які потребують швидкої реакції в масштабах “від початку до кінця” ланцюга постачань (Рисунок 1). Ці дії повинні бути виконані паралельно з кроками по допомозі робочій силі і відповідно до останньої політики запитів:

  1. Створення прозорості у багаторівневих ланцюгах постачань, завдяки встановленню переліку критичних компонентів, визначенню джерел постачання і ідентифікації альтернативних джерел.
  2. Оцінювання доступності запасів вздовж виробничо-збутового ланцюга формування вартості — включно зі запасними застинами і запасами для після продажного сервісу — для використання в якості “мосту” для збереження безперервності виробництва і забезпечення доставки споживачам.
  3. Аналіз реалістичного попиту кінцевих споживачів і реагування (або по можливості, стримування) на короткострокову поведінку споживачів.
  4. Оптимізація виробничих і дистрибуційних потужностей для забезпечення безпеки персоналу, як-то надання засобів індивідуального захисту, а також взаємодія через комунікативні команди для обміну інформацією стосовно рівнів ризику зараження і варіантів дистанційної роботи.
  5. Виявлення і збереження логістичних потужностей, оцінюючи можливості і прискорення (якщо вдається), лишаюсь за доцільністю гнучкими до використання різних видів транспорту.
  6. Управління грошовими коштами і чистим оборотним капіталом через застосування стрес-тестів для того, щоб зрозуміти, де саме проблеми ланцюгів постачань будуть мати вплив на фінансову складову.

 

статья_1
Рисунок 1 — Множинні негайні заходи в масштабі “з початку до кінця” ланцюга постачань в якості відповідей на COVID-19 Джерело: McKinsey & Company

 

У наступній частині ми продовжимо досліджувати кожен з 6-ти заходів сформульованого набору дій.

2 thoughts on “Відновлення ланцюгів постачань під час пандемії — план на сьгодні і майбутнє”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s