Введення в дію договору на вантажні перевезення відтерміновано

Введення в дію нового договору на вантажні перевезення відтерміновано до 1 червня 2020 року. Експерти Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації вважають такий термін достатнім для доопрацювання положень договору з урахуванням інтересів усіх сторін.

Нагадаємо, раніше Асоціація вже оприлюднювала свої зауваження та коментарі до нового Договору. До них зокрема належать:

  • задвоєння плат за деякі послуги,
  • відсутність справедливої відповідальності УЗ як перевізника,
  • перекладення виплат за простої на бізнес,
  • розмір маршрутної знижки,
  • неможливості внесення коригувань до договору з боку замовника (бізнесу),
  • перекладення на замовника оплату витрат за затримку в доставці вантажів (навіть якщо замовник на це не впливає) та інше.

Нагадаємо також, що 7 квітня Європейська Бізнес Асоціація провела онлайн зустріч з Владиславом Криклієм, Міністром інфраструктури України.

Було піднято питання щодо строків реалізації Пілотного проекту по приватній тязі на залізниці (його запуск було анонсовано до 1 квітня 2020 року) та розрахунку вартості перевезень, під час яких частина маршруту буде здійснена приватним локомотивом. За інформацією Міністра, дані питання будуть вирішуватись на спеціальній Комісії, засідання якої, імовірно, відбудеться онлайн найближчим часом. Водночас, одним із завдань Комісії і буде забезпечення ефективної системи тарифоутворення.

Важливим для бізнес-спільноти було почути позицію Міністерства щодо продовження функціонування так званих «малодіяльних» залізничних станцій (адже це підтримка малих і середніх підприємств), їх закриття не планується. Так, станції повинні продовжувати своє функціонування без відповідних додаткових фінансових навантажень.

Окремо піднімалась низка питань стосовно роботи портів. Так, було повідомлено, що питання із в’їздом в Одеський порт має остаточно вирішитись до кінця року, наразі ж розглядається кілька варіантів вирішення питання (до прикладу, побудувати дорогу, яка буде об’їздною або діючу дорогу зробити державною).

Цього року також планується залучення додаткових інвесторів у порти та інші хаби. Це говорить про те, що Україну все більше розглядають на мапі контейнерних перевезень. Крім бізнес було поінформовано, розвиток контейнерних перевезень буде продовжено, як і розвиток мультимодальних терміналів та створення спеціальних хабів.

В контексті Методики розрахунку ставок портових зборів пан Міністр поінформував, що відповідну раду вже було утворено, а найближчим часом відповідний проект буде оприлюднено на сайті Міністерства на громадське обговорення.

Водночас, по трьом портам (Скадовськ, Уст Дунайськ, Білгород Дністровськ) триває робота по державно-приватному партнерству. Крім інвестування у морські порти у вигляді різних форм ДПП, піднімались також питання компенсації інвестицій, відкриття прямого авіаційного сполучення із Китаєм для розвитку авіа вантажів, тощо.

 

 За інформацією “Європейська Бізнес Асоціація”

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s