Перші 100 днів роботи ВРУ: погляд бізнесу

Майже половина, а саме 46% директорів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації оцінили роботу нового складу Верховної Ради України як задовільну. Ще 32% оцінюють роботу нового депутатського корпусу негативно, а 22% – позитивно. Такими є результати опитування топ-менеджерів членських компаній Асоціації за результатами перших 100 днів роботи Парламенту.

Сто днів не надто довгий термін, проте це той час, коли можна зробити перші висновки щодо старту роботи Парламенту. За цей час Верховна Рада прийняла 7 надзвичайно важливих для бізнесу законів.

Зокрема, мова йде про Закони України 128-IX, 129-IX щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, які стосуються фіскалізації та інших важливих аспектів застосування РРО. Прийнятий Закон України «Про концесію» № 155-IX дозволяє на законодавчому рівні врегульовувати питання у сфері державно-приватного партнерства, залучення приватних інвестицій. До того ж, в ньому містяться зміни до Лісового кодексу України, які унеможливлюють передачу лісів у концесію.

Було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» 264-IX, який дозволяє створити незалежного оператора ГТС, що в подальшому може вплинути на продовження транзиту природного газу до ЄС.

Закон України №141-IX запроваджує механізм авторизованого економічного оператора, аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, а Закон України 78-IX «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи» (NCTS) дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила та обмінюватись інформацією з митними органами країн ЄС. Також було прийнято Закон України 202-IX щодо захисту прав інтелектуальної власності, який має посилити запобігання та протидію переміщенню контрафактних товарів через митний кордон України.

Водночас експерти Асоціації очікують на ухвалення або ж розробку і прийняття ще 20 законодавчих ініціатив, які покликані врегулювати проблемні аспекти у різних галузях та спростити умови ведення бізнесу.

 

European Business Association

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s