Incoterms – 2020: стартує з 1 січня

10 вересня 2019 року, під час святкування 100-річчя Міжнародної Торгової Палати було презентовано Incoterms® 2020, в яких з’явився новий термін «CNI – Cost and Insurance».
Як зазначає ICC Ukraine Правила Incoterms® 2020:

  • передбачають демонстрацію потреб ринку стосовно бортового коносаменту та правила Incoterms® FCA (Франко-перевізник).
  • вирівнюють різний рівень страхового покриття в умовах поставки CIF (Вартість, страхування та фрахт) і CIP (Перевезення та страхування сплачено до).
  • включають домовленості про перевезення власними транспортними засобами в умовах поставки FCA, DAP (Поставка в місці), DPU (Поставка в місці з розвантаженням), DDP (Поставка зі сплатою мита).
  • передбачають зміну назви з трьох літер, DAT (Поставка на терміналі) на DPU.
  • включають вимоги, пов’язані з безпекою, в межах зобов’язань і витрат на перевезення.

За новою редакцією Incoterms2020 термін CNI «Вартість і страхування» трактується як «передплачений строк», коли ризики і обов’язки будуть передані від продавця до покупця в порту відправлення. Це дозволить експортеру організувати страхування вантажу в той час коли покупець прийматиме на себе відповідальність за ризики, пов’язані з основним перевезенням. На відміну від терміну FCA, умови поставки CNI включатимуть вартість міжнародного страхування за рахунок продавця-експортера, а на відміну від CFR/CIF –  не включатимуть фрахт.

Зміни в Правилах 2020 року будуть пов’язані з виключенням FAS, DDP і EXW. Було вирішено, що DDP та EXW більшою мірою стосуються внутрішньої торгівлі і не відповідають новому митному Кодексу Євросоюзу. Фахівці зауважують, що базис поставки EXW в редакції Інкотермс 2010 року суперечить новому Митному кодексу Європейського союзу, оскільки відповідальність експортера настає після експортного митного оформлення товару для вивозу.

Скасовано термін DDP, але створено два нових DTP і DPP. Умови поставки DTP – Delivered at Terminal Paid, передбачає доставку на термінал з оплатою мита. Тобто продавець несе повну відповідальність за доставку товарів до порту (складу) в країні покупця, а отже сплачує транспортні витрати і митні збори.

Умови поставки DPP – Delivered at Place Paid предбачають доставку до місця з оплатою мита. Тобто продавець несе повну відповідальність за транспортні витрати, сплату митних зборів і доставку до будь-якого місця, що не є транспортним терміналом.

Термін FAS вирішено було виключити через те, що він є рідковживаним, і за характеристиками подібний до FCA (практично 40% операцій міжнародної торгівлі відбуваються в межах FCA). «При використанні базису поставки FCA товари також можуть доставлятися в порт (або док), як і при умовах поставки FAS, адже док є частиною морського порту (терміналу). З іншого боку, якщо використовується термін FAS і є затримка в прибутті судна, товар буде в доці протягом декількох днів доступний тільки покупцеві, і, навпаки, якщо судно прибуде заздалегідь, товар не буде доступний покупцеві для відправки. Фактично, умови поставки FAS використовуються тільки для експорту в основному сипучих товарів (мінералів і зернових)», – зазначають експерти Судово-юридичної газети.

Окрім цього, в Інкотермс 2020 року планується поділ базис FCA на два правила: одне – для наземної доставки, а інше – для морських контейнерних поставок.

Зазначає змін також FOB і CIF для контейнерних перевезень. Як зазначають фахівці, «наразі умови поставки FOB (Free On Board – Вільно на борту) і CIF (Cost, Insurance and Freight – Вартість, страхування і фрахт) в редакції Інкотермс 2010 року актуальні для вантажів, що перевозяться водним видом транспорту шляхом розміщення товару на борту судна навалом або в упаковці. При розміщенні товару в контейнері продавець передає товар перевізнику на терміналі, а не розміщує його на борту судна, в таких випадках, відповідно до Інкотермс-2010, слід застосовувати термін FCA або CIP. Проте терміни FCA і CIP не використовуються переважною більшістю учасників міжнародної торгівлі (експортери, імпортери, експедитори, логістичні оператори, банки).

Передбачається, що в нових правилах Incoterms-2020 умови поставки FOB і CIF будуть застосовуватись для транспортування контейнерів (так було в Інкотермс-2000 і попередніх версіях). Така зміна є надзвичайно важливою для всіх учасників зовнішньоекономічної діяльності, адже приблизно 80% світової торгівлі здійснюється в контейнерній тарі».

Incoterms® 2020 доступний для придбання через платформу електронної комерції: https://2go.iccwbo.org
Видання 2020 року доступне не менше ніж на 29 мовах – від естонської до пушту зі всесвітньою мережею офісів МТП, що пропонують перекладені версії, а також навчальні семінари та заходи, що сприяють розумінню користувачів у всьому світі.

——————————————————————————–

Нагадаємо, що наразі Incoterms.2010 представлено 11 правилами, що поділено на дві категорії:
перша може бути застосована до будь якого транспорту
EXW (EX works) or “factory”
FCA (Free carrier) or “Franco carrier
CPT (Carriage paid to) or “Port paid up”
CIP (Carriage and insurance paid to) or “prepaid and insurance up to”
Dat (Delivered at Terminal) or “render to Terminal”
DAP (Delivered at place) or “Rendering to the place of destination agreed”
DDP (Delivered duty paid) or “Duty paid”

друга – лише до морського та внутрішнього водного транспорту
FAS (Free alongside ship) or “Franco along the ship”
FOB (Free on board) or “Franco on board”
CFR (Cost and freight) or “cost and freight”
CIF (Cost, insurance and freight) or “cost, insurance and freight”

Ще з 1919 року Міжнародна Торгова Палата опікується розвитком міжнародної торгівлі. Враховуючи різні трактування та практики було критично важливим розробити набір загальних принципів, адаптованих до світових практик торгівлі Відтак у 1936 році світ побачили Правила Incoterms.®, що зазнають змін кожні 10 років.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s