Законопроект № 1046 «Про концесію» варто доопрацювати

Європейська Бізнес Асоціація підготувала звернення до Верховної Ради України щодо законопроекту «Про концесію» №1046, який було прийнято за основу із скороченим строком підготовки.

Зокрема, невраховані досі коментарі компаній-членів Асоціації, які стосуються проведення оцінки впливу на довкілля (варто перекласти обов’язок проходження процедури оцінки впливу на довкілля на концесієдавця замість концесіонера), державної підтримки концесійних проектів, змін до процесуальних кодексів (варто змінити підвідомчість спорів, пов’язаних з проведенням концесійного конкурсу) та узгодити між собою запропоновані зміни до Закону України «Про морські порти України».

Експерти Комітету з логістики Асоціації неодноразово наголошували на важливості врегулювання на законодавчому рівні питань у сфері державно-приватного партнерства, особливо у напрямку залучення приватних вітчизняних та іноземних інвестицій.

Хоча Асоціація концептуально підтримує законопроект, її експерти дійшли висновку, що деякі положення документу потребують доопрацювання. Раніше Комітет з логістики неодноразово направляв свої зауваження до попередніх редакцій законопроекту, проте не всі вони були взяті до уваги. Таким чином деякі положення законопроекту досі потребують перегляду з врахуванням пропозицій Асоціації.

Без запропонованих змін, на думку експертів Асоціації, законопроект в поточній редакції не призведе до тих позитивних зрушень у багатьох галузях економіки, на які очікує держава і бізнес. Тому Асоціація звернулася з проханням розглянути та врахувати напрацьовані пропозиції до моменту розгляду Верховною Радою даного законопроекту між першим та другим читанням.

Iнформацію надано ЕВА

 

P.S. Нагадаємо, що у пояснювальній записці йдеться: ” механізм концесії застосовується для реалізації масштабних інфраструктурних проектів. Зокрема, в країнах ЄС на умовах концесії було побудовано та експлуатується понад 50 000 км доріг.

При цьому, необхідно наголосити, що загальний Закон України “Про концесії”, який регулює концесійну діяльність і був прийнятий ще у 1999 році, є недосконалим та не відповідає передовим міжнародним практикам.

Механізм концесії дозволяє державі покласти на приватний сектор інвестиційні, соціальні, екологічні та інші зобов’язання на весь період концесії, при цьому, зберігаючи у державній власності як існуюче, так і новостворене майно. Водночас, державний бюджет отримуватиме частку доходів від діяльності приватного інвестора у вигляді концесійних платежів.

Застосування механізму концесії дозволить державі залучити значні приватні інвестиції для модернізації та підвищення ефективності використання інфраструктурних об’єктів, таких як морські та річкові порти, автомобільні дороги, аеропорти, інші об’єкти державної власності.

 

Шановні читачі, Ваша участь вкрай важлива для розвитку галузі, тож можете долучитися до цього шляхом надсилання зауваженнь та конструктивних побажань з приводу законопроекту до нашої редакції, ми обов’язково передамо їх.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s