Головні світові тренди на ринку закупівель та Supply Chain

Використання штучного інтелекту та Big Data, відповідальне споживання та аутсорсинг – такими є головні світові тренди на ринку закупівель та Supply Chain. Саме такі тенденції відзначили 10 експертів-практиків з 7 країн світу підчас Міжнародної конференції із закупівель та ланцюгу постачання, організатором якої виступила компанія IPSM (International Procurement and Supply Management).

Більшість спікерів акцентувались на необхідності трансформації функції закупівель. Річард Бомонт, екс-директор із закупівель Rolls Royce і Coop Bank, радник зі закупівель в Cloud Optics Limited (Великобританія) вважає, що необхідно не просто витрачати гроші на нововведення, а правильно використовувати мікс процесів, фахівців і технологій, щоб не отримати гібрид «Тесли та паровоза».DSC_5417.jpg

Доктор Муддассір Ахмед, менеджер з планування в регіоні Близький Схід і Африка в Bridgestone EMEA (ОАЕ), зазначив, що не можна сприймати ланцюг поставок окремо від загальної стратегії компанії. І незважаючи на те, що компанії і їх відділи поставок все ще сконцентровані на зниженні вартості витрат, необхідно пам’ятати про 4 головних складових Supply Chain: люди, процеси, системи та  реалізація. З ним погодився і Турал Вазіров, керівник відділу закупівель в PMD Projects LLC (Азербайджан), який вважає, що в країнах СНД необхідно змінювати підходи і сприймати закупівлі не як підтримуючу, а як стратегічну функцію в компанії.

За словами Пола Деннемана, керівника проектів для ланцюга постачання в Mutatis Mutandis (Нідерланди), нестабільність світової економіки довела, що організація повинна стати стійкою і більше орієнтуватися на управління ризиками і безпеку ланцюга постачання.

На думку Сергія Довгаленко, керівника категорійного підрозділу корпоративних послуг в Etihad Airways (ОАЕ), в поточних тенденціях децентралізації та аутсорсингу закупівель, вижити зможуть тільки ключові категорії – ті, які забезпечують конкурентну перевагу, критично впливають на якість продукту або створюють велику додаткову цінність. Решта просто стануть анахронізмом, як служби діловодства або вахтери.

DSC_5451.jpg

Серед компетенцій фахівців сфери закупів і Supply Chain експерти виділили:

  • Здатність вирішувати складні, комплексні завдання
  • Нестандартне, але критичне мислення, креативність у вирішенні поставлених завдань
  • Відкритість і вміння спілкуватися
  • Вміння працювати з цифрами

Всі без винятку експерти наголосили на важливості постійного навчання та підвищення кваліфікації фахівців сфери закупівель і Supply Chain. На конференції про Chartered Institute of Procurement and Supply (CIPS) в деталях розповів його директор з розвитку міжнародного бізнесу Вілл Бітті. В Україні інститут представлений платформою House of Knowledge. Дипломи CIPS є знаком якості і визнаються в 160 країнах світу. З вересня 2019 року стартує новий семестр програми Diploma in Procurement and Supply – найвищий рівень, на який можна поступити без попереднього навчання в CIPS.

Штучний інтелект, блокчейн, e-commerce, роботизація, використання дронів і 3D-друку – це і багато іншого вже в найближчі 5 років дозволить ефективніше використовувати ресурси компанії в закупівлях і ланцюгу постачання. Спікери відзначили, що неможливо просто впровадити інновації в систему роботи компанії – необхідно, в першу чергу, правильне використання цих технологій кваліфікованими кадрами, що в підсумку дасть найкращий результат.

Вікторія Кравченко, директор по маркетингу IPSM: Ми приходимо до розуміння, що закупівлі не просто забезпечують компанію товарами і послугами (проводять тендери і вибирають найдешевше). У всьому світі це давно стратегічна функція. CPO (chief procurement officers) можуть і повинні тісно взаємодіяти з іншими відділами компанії: продажами, маркетингом, виробництвом, логістикою для чіткого визначення, що потрібно компанії, коли і в якому вигляді. Тільки тоді вони зможуть приносити ту саму цінність, яку очікують отримати власники бізнесу”.

DSC_4913

Спікери були єдині в тому, що українським фахівцям необхідно приділяти увагу прозорості сфери закупівель, розробці чітких правил і політик при проведенні тендерів, використанню більш точної технічної інформації та впровадження систем управління даними (ERP, SRM, CRM і т.д.).

Марина Трепова, CEO компанії IPSM: “Ми впоралися з поставленим завданням – створили майданчик для ефективної комунікації між провідними українськими та міжнародними фахівцями сфери закупівель і ланцюга постачання, аналога якому в Україні до сьогоднішнього дня ще не було. Ми отримали підтвердження того, що українські фахівці відкриті до отримання нових знань, прагнуть розвиватися і переймати кращий світовий досвід. Справа за малим – почати впровадження змін на ринку в цілому, і в кожній окремій компанії, зокрема”.

Роман Романцов, партнер компанії IPSM, Supply Chain & LEAN практик: “Вперше в Україні ми представили гру the Fresh Connection – бізнес-симулятор для відпрацювання управлінських навичок. Протягом цілого дня 13 команд боролися за звання кращої. 4 представники від кожної команди (менеджери з продажу, маркетингу, закупівель і Supply Chain) приймали рішення, тим самим впливали на кінцевий результат та ROI компанії. Це дозволило учасникам попрактикувати свої управлінські навички без шкоди для бізнесу, усвідомити важливість тісного взаємозв’язку всіх відділів компанії і побачити наслідки тих чи інших рішень”.

Генеральним партнером заходу стала ТМ «Рудь».

Офіційними партнерами були компанії Nectain, Nemiroff і WPES.

Конференцію підтримали ТМ Richard, ТМ Coffesso, Ageless SAP-Business Solutions, TNT, Бізнес-школа «КРОК», Apple Consulting, Univest Print, Небесна Криниця, Еней, Ліга фінансових директорів України, Київська школа логістики, American Chamber of Commerce in Ukraine, House of Knowledge, CIPS, Zakupki.Prom.Ua, Youcontrol, журнали «Новое время» та Strategic Business Review, портали Liga.net, Logist.FM, Рубрика, Logisitcs in Ukraine та Центр транспортних стратегій.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s