Індекс виробничих ризиків: чи готова логістика до викликів

«Успіху досягають країни, які інвестують у логістичні потоки “до” та “від” виробничих ліній. Безперебійний ланцюжок поставок Китаю призвів до значних інвестицій в інфраструктуру і мультимодальні перевезення, включаючи залізничні та морські проекти Нового Шовкового шляху. Ці фактори нівелюють стурбованість щодо інтелектуальної власності», — зауважив Роб Холл, голова департаменту логістичної та промислової нерухомості у регіоні EMEA у компанії Cushman & Wakefield.

Тож маєте можливість ознайомитися зі новим дослідження міжнародної консалтингової компанії у сфері нерухомості Cushman & Wakefield, в якому розглянуто 48 локацій, що найкраще підходять для розширення або переміщення операційної діяльності глобальних виробничих компаній у регіонах EMEA, Північній і Південній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Впровадження новітніх технологій сприяє зміцненню позицій Китаю у міжнародному рейтингу виробничих локацій

  • У звіті Cushman & Wakefield, присвяченому індексу виробничих ризиків, показано, що Китай та Індія продовжують просуватися вгору у рейтингу вартості виробництва за рахунок політики впровадження технологій, що підтримується на державному рівні.
  • Зростання стурбованості з приводу захисту інтелектуальної власності у поєднанні з наявністю кваліфікованої робочої сили зберігає лідерство США у випадку, коли індекс зважується для мінімізації геополітичного ризику.
  • Недорогі локації в Південно-Східній Азії, як і раніше, дуже привабливі для трудомісткого виробництва.
  • Вихід Великобританії з ЄС може негативно відбитися на європейському виробництві та вільному потоці товарів.

«Індекс виробничих ризиків» компанії Cushman & Wakefield оцінює країни за 20 критеріями, що формують три зважені рейтинги – умов, вартості та ризиків. Дані для аналізу отримані від різних надійних джерел, включаючи Світовий банк, Конфере́нції ООН із торгі́влі та ро́звитку (UNCTAD) і Oxford Economics.

Звіт показує, що Китай посідає провідне місце, якщо розглядати «базовий сценарій», який надає рівне значення виробничим умовам і ціновим конкурентним перевагам. На другому місці Сполучені Штати, за ними слідують Індія, Канада та Чеська Республіка. Чеська Республіка – країна з найвищим рейтингом в Європі, також відзначені Польща, Литва і Угорщина.

3

З точки зору «сценарію витрат», який визначає країни з нижчими операційними витратами, включаючи робочу силу, Китай залишається на першому місці, а азіатські країни домінують в топ-10. З інших регіонів в десятку потрапили тільки Литва і Румунія (на сьомому і восьмому місцях відповідно).

1

Третій рейтинг – «сценарій ризику» – враховує геополітичні ризики, надаючи перевагу країнам із нижчим рівнем економічних та політичних загроз. У цьому сценарії Північна Америка лідирує: США і Канада посідають першу і другу позицію відповідно, а Китай – четверту. На європейські локації припадає більше половини першої десятки, на чолі з Чеською Республікою, яка займає третє місце в Індексі. Також до першої десятки входять Німеччина, Данія, Фінляндія, Австрія та Великобританія.

2

Автор звіту Ліза Грем, керівник департаменту аналітики сектору логістичної та промислової нерухомості в регіоні EMEA у компанії Cushman & Wakefield, сказала: «Ці три рейтинги дають уявлення про мінливий виробничий ландшафт і фактори прийняття рішень щодо розташування виробництва. Глобальна промисловість вступила в нову еру, для якої характерними є зростання впливу технологій на продуктивність, брак робочої сили та безпека в сфері виробництва і логістики.

Китай та Індія продовжують просуватися вгору «сценарію витрат» за рахунок політики впровадження новітніх технологій, що підтримується на державному рівні. Саме тому азіатські країни займають настільки чільне місце в нашому рейтингу. Проте в регіоні, як і раніше, існують проблеми із захистом прав інтелектуальної власності, через що країни Північної Америки та Європи будуть і надалі затребуваними в якості виробничих баз, незважаючи на вищі витрати».

Індекс виробничих ризиків 2019, Cushman & Wakefield

Міжнародний рейтинг Базовий сценарій Сценарій витрат Сценарій ризиків
1 Китай Китай США
2 США Малайзія Канада
3 Індія В’єтнам Чеська Республіка
4 Канада Індонезія Китай
5 Чеська Республіка Індія Сінгапур
6 Польща Тайланд Німеччина
7 Малайзія Литва Данія
8 Литва Румунія Фінляндія
9 Угорщина Шрі Ланка Австрія
10 Тайланд Польща Великобританія

Роб Холл, голова департаменту логістичної та промислової нерухомості у регіоні EMEA у компанії Cushman & Wakefield, сказав: «Існує елемент протекціонізму і націоналізму, який піддає ризику міжнародні і регіональні ланцюжки поставок. В Європі результати переговорів щодо Brexit можуть змінити регіональні виробничі лінії, а також внутрішній і міжнародний потік товарів».

 

Матеріали надано cushmanwakefield.com.ua

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s