Оперчат з поліцією, платформа безпеки дорожнього руху — Артіль & Pitbull

Набридли нахабні порушення вимог дорожніх знаків, світлофорів та розмітки; остогидли порушення паркування і недоторканість деяких учасників дорожнього руху, долучайтеся до проекту “Артіль”. Багато можливостей для боротьби зі порушниками: від фіксування до судових справ. Той випадок, коли проект корисний як для фізосіб, так і для комсектору. Деталі розповів Олексій Павловський, керівник національної платформи безпеки руху “Пітбуль. Артіль”

У 2015 році ми з командою запустили проект «Пітбуль», якій у взаємодії з поліцією виявляє водіїв що керуют автомобилем в стані алкогольного сп’янінні . На сьогодні цей проект охоплює 7 міст України: Київ, Харків, Львів, Одеса, Житомир, Рівне та Кропивницкий. Залучених людей до оперативних чатів приблизно 30 тисяч осіб. За допомогою активістів проекту «Пітбуль» було вже виписано понад 3,5 тисячі протоколів за керування автомобілем в стані сп’яніння.

За цей час зрозуміли, що обмінюємося дуже великою кількістю інформації про інші правопорушення, такі як нахабне паркування, аварійні ситуації на дорогах, дорожньо-транспортні пригоди, резонансні ДТП та слідкування за процесами у судах небайдужими громадянами. І ми зрозумілі, що вже далеко відійшли за рамки одного проекту. Ми можемо висвітлювати всі дорожнього-транспортні новини, та відслідкувати судові процеси. Так, народився розширений проект «Артіль».

2а

Доєднатися до проектів
Зараз ми є тільки в соціальних мережах – FB, Instagram, Telegram. Але вже розробляємо сайт та мобільний додаток, який буде відкрито вже влітку. Проект буде окремий в кожному місті Україні, сторінки в соціальних мережах також будуть децентралізовані, а сам сайт буде збирати най резонансіші ДТП чи порушення. Також на сайті буде громадська «база» правопорушників, люди які стали очевидцем ДТП, чи нахабної поведінки на дорозі. Ідея в тому, щоб громадяни за допомогою мобільного додатку могли зафіксувати та прокоментувати подію, надасліти інформацію на сервер, де вона будет уточнюватися нашими модераторами і оприлюднюватися.

Законність
Платформа працює повністю відкрито та в межах закону, тобто, кожне правопорушення правил дорожнього руху є публічним, кожен очевидець цього правопорушення може це фіксувати це та опубліковувати в соціальних мережах, форумах тощо. Наша місія — систематизувати та поставити на контроль, відслідкувати судові справи резонансних ДТП, щоб дійсно понесли покарання п’яні водії, яким виписали протокол.

Користувачі
Власники автомобілів, водії та будь які учасники дорожнього руху —потенційні користувачі платформи. Водії вантажівок, це ті люди, які досить багато часу проводять за кермом, вони бачать проблемні місця на якихось ділянках дороги, ДТП чи нахабних порушників, вони грають дуже велику роль, в формуванні інфраструктурної картки автомобільних доріг в Україні. Вони як ніхто знають, де погане покриття дороги, де немає освітлення в ночі, та де є аварійно небезпечна ділянка на яку місцеві органи влади не звертають увагу. За допомогою таких коментарів та публікацій, ми зможемо надсилати запити від громадської організації відповідним органам для усунення тієї чи іншої проблеми.

Алгоритм співпраці
Алгоритми дуже прості: побачив ДТП, зафіксував через мобільних додаток, прокоментував та відправив. Ця інформація одразу передається модераторам, вони цю інформацію уточнюють та оприлюднюють. Якщо, хтось з наших «активістів» буде поблизу, йому прийде повідомлення у мобільний додаток про пригоду, на яку він зможе під’їхати допомогти, зібрати інформацію. Досить часто учасники ДТП шукають свідків пригоди, платформа їм у цьому допоможе.

Національная поліція
Для співробітників поліції ця платформа є допоміжним інструментом. Пошук свідків, оприлюднення оперативної інформації щодо викрадення автомобілів, попередження будь яких правопорушень. Кожна людина яка стала свідком того, що водій сідає за кермо в стані сп’яніння, може повідомити про це в чат чи модератору анонімно. Я хочу сказати, що таких повідомлень, стосовно п’яних водіїв таксі останнім часом дуже багато. Гірше коли не має можливості зателефонувати в поліцію, якщо людина перебуває в салоні автомобіля, яким власне керуєтакий водій. За допомогою чату з працівниками поліції, можливо повідомити про це правопорушення, та притягнути до відповідальності водія.

Перспективи
Ми дуже хочемо щоб проект розвивався та люди до нього долучались. Адже кожен розуміє його важливість та ефективність. Зараз поки що рано заходити на перед, але я зі своєю командою будемо працювати над тим, щоб проект існував та приносив користь суспільству.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s