UZ Air Guard: інспектування залізниці дронами

Укрзалізниця та представники вітчизняної IT-сфери розробляють спільний стартап під назвою UZ Air Guard. Проект передбачає відеоспостереження із повітря 68 полігонів. Це ті локації, на яких стається майже 95% крадіжок. Кожен полігон мають патрулювати два дрони, а третій перебуватиме в резерві на випадок виникнення форс-мажорних обставин. Для реалізації стартапу необхідно майже 9 млн грн. Оператори в режимі реального часу стежитимуть за ситуацією, вчасно реагуючи на появу зловмисників.

Для виконання та здійснення моніторингу з висоти пропонується ввести нову посаду «оператор БПЛА». У фінансовому плані проекту закладені кошти на перекваліфікацію стрільців відомчої воєнізованої охорони. Фахівці після підготовки повинні будуть скласти іспит на знання практичного та теоретичного матеріалу. Рівень практичних навичок стане основою для самостійних безпечних польотів і буде надійною базою для самовдосконалення в цьому напрямку. Навчання триватиме в залежності від специфіки курсів та досягнень персоналу.

Автор проекту UZ Air Guard, начальник відділу впровадження організаційних змін Департаменту організаційного розвитку АТ «Укрзалізниця» Костянтин Дода каже: «Основними об’єктами, що цікавлять зловмисників, є частини залізничної колії та засоби сигналізації та зв’язку. Це вироби із чорних та кольорових металів, котрі в більшості випадків крадії здають до пунктів прийому металобрухту. Як показує вдалий досвід PKP Cargo, уже в перший рік упровадження безпілотного моніторингу (у 2014 р.) рівень збитків від крадіжок вдається знизити на 49 %. Нині щомісячні втрати АТ «Укрзалізниця» від крадіжок майна та елементів інфраструктури становлять 6 млн грн. Це в середньому за рік — понад 70 млн грн. Для реалізації запропонованого нами проекту повітряного відеонагляду на 68 полігонах потрібно 9 млн грн. Тобто окупність UZ Air Guard становить півроку. Лише кілька років тому ідея безпілотних літальних апаратів здавалася вигадкою. Наразі високотехнологічні рішення успішно реалізуються. Щодо діагностування об’єктів залізничної інфраструктури, то ми впевнені, що робота дронів — це додаткова безпека на залізничному транспорті в цілому та особиста безпека працівників зокрема».

 

Джерело: Медіацентр “Магістраль” АТ “Укрзалізниця”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s