Бізнес втрачає до $200 млн на рік

Держекоінспекція продовжує здійснювати несанкціоновані перевірки у морських портах України, повідомляють представники Комітету з логістики Європейської Бізнес Асоціації. Такі дії призводять до безпідставних затримок суден, зривів контрактів на поставки експортної продукції, завдають значних фінансових збитків для компаній та шкодять репутації України.

Працівники Держекоінспекції продовжують вимагати проведення відбору проб ізольованого баласту судна для лабораторного аналізу на предмет наявності забруднюючих речовин.  При цьому, на сьогоднішній день Держекоінспекція не має правових інструментів ні для відбору проб вод та здійснення їх аналізу, ні для нарахування збитків. Так, попередні нормативно-правові акти, що регулювали вказані питання скасовані, натомість нові порядки проведення перевірок та обчислення розміру відшкодування досі не прийняті і знаходяться лише на стадії розробки.

Незважаючи на це, такі дії продовжуються, що викликає занепокоєння у наших міжнародних партнерів та завдає бізнесу до 200 млн доларів збитків у рік, за підрахунками деяких компаній-членів Комітету. Крім того, навіть після прийняття Закону №2530-VIII (щодо запровадження «єдиного вікна») багато інших питань діяльності Держекоінспекції залишаються неврегульованими, тому експерти Асоціації  розробили пакет змін до нормативно-правових актів, який має дерегулювати галузь та допомогти врегулювати ситуацію в нормативно-правовому полі. Важливо також те, що ми звертаємося з проханнями не проводити перевірок до затвердження відповідних порядків, що регламентують їх здійснення.

Бізнес бажає працювати у правовому полі, тому свої пропозиції ми вже надіслали у листі до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіної. Сподіваємося, що запропоновані нами законодавчі зміни будуть імплементовані, що унеможливить подальше перевищення повноважень працівниками Держекоінспекції.

Нагадаємо, раніше Асоціація вже висловлювала занепокоєння діями Держекоінспекції та проводила зустрічі з представниками Держекоінспекції та Мінекології, проте питання залишається невирішеним і бізнес продовжує нести збитки.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s