2,3 млрд. євро до 2030 р. на розвиток інфраструктури в Україні

Інвестиційний план розвитку інфраструктури для України та інших країн Східного партнерства підготував Світовий Банк. З огляду на стратегію ЕС до 2050 року, краще ознайомитися з планом і  надати відгуки та пропозиції по вдосконаленню до 23 травня 19.00 до European-Ukrainian Energy Agency або до редакції Logistics in UkraineДокумент для ознайомлення можна завантажити за посиланням EaP_Investment_Plan_20180417Поки що найбільш ефективний розмір кредиту до 2020 року визначено в млн. євро для Вірменії – 215, Азербайджан – 853, Білорусь – 491, Грузія – 458, Молдова – 76, Україна – 409.

Нагадаємо, що 17 квітня 2018 року представники Європейсько-Українського енергетичного агентства взяли участь у роботі 14-ї транспортної групи Східного партнерства в Брюсселі.  Основними питаннями були: перспективи розвитку Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) і презентація концепції безпеки дорожнього руху. Власне під час зустрічі команда Світового банку представила проект Плану дій щодо інвестицій у транспорті. 

TEN-T – це політика Європейської комісії, спрямована на впровадження та розвиток загальноєвропейської мережі автомобільних доріг, залізничних магістралей, внутрішніх водних шляхів, морських судноплавних магістралей, портів, аеропортів та залізничних терміналів.

Впровадження та майбутнє планування ґрунтуються на стратегічних цілях ЄС:

  • до 2050 року ЄС хоче скоротити скорочення викидів парникових газів, пов’язаних із транспортом, на 60% порівняно з рівнями 1990 року та, зокрема: 40% використання стійких низьковуглецевих видів палива в авіації, 40% скорочення викидів CO2 від морського бункерного палива, 50% переміщення вантажівок, що перевищують або дорівнюють 300 км від дороги  залізничним та водного транспортом
  • повна європейська високошвидкісна залізнична мережа
  • повна транс’європейська транспортна мережа
  • прогрес у досягненні нульової смертності на дорогах.

Основна транспортна мережа країн Східного партнерства складається з 13 600 км дороги, 13 200 км залізничного транспорту, 12 аеропортів та 13 портів. Щоб прийняти рішення про обсяг інвестицій, який можна запустити для країн Східного партнерства, Світовий банк розробив методику оцінки за критеріями: фіскальна політика, історичні коефіцієнти виплат МФО, прогнозовані виплати МВФ до 2020 року та до 2030 року, бюджетний простір ( минулі витрати на транспортування, тривалість середніх капітальних витрат протягом 3 років, передбачуваний або заявлений бюджетний простір до 2020 року, 2030 рік).

За підсумками розрахунків найкращий і найбільш ефективний розмір кредиту до 2020 року в млн. євро для Вірменії – 215, Азербайджан – 853, Білорусь – 491, Грузія – 458, Молдова – 76, Україна – 409. Найкращий і найбільш ефективний розмір кредиту до 2030 року у млн. Євро для Вірменії – 1 207, Азербайджан – 3 847 , Білорусь – 2 167, Грузія – 2 572, Молдова – 430, України – 2 301.

New Image

Висновки Світового банку:

Основна рекомендація цього дослідження, полягає в тому, що необхідно приділяти більше уваги та ресурсів для підготовки та впровадження високоякісних проектів. З цією метою необхідно створити мультиагентний фонд для фінансування цієї роботи. План транспортування має бути прийнятий до кінця 2018 року, тому дуже важливо скористатися цією можливістю та зробити пропозиції.

Це прекрасна можливість долучитись представникам науки, бізнесу, громадянського суспільства та політики, щоб внести свій внесок не тільки у розвиток мережі TEN-T, але й стратегічно продумати над місцем України та інших країн Східного партнерства в “Шовковому шляху ЄС- Китай ” та в іншому, так званому 16 + 1 співробітництві: інфраструктура, високі технології та зелені технології. Формат 16 + 1 є ініціативою Китайської Народної Республіки, спрямованої на активізацію та розширення співпраці з 11 країнами-членами ЄС та 5 балканськими країнами.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s