Біопаливо замість нафтопродуктів: цікаві дані законопроекту

Сьогодні, 4 квітня, нардепи України схвалили та рекомендували Парламенту прийняти у першому читанні за основу законопроект щодо розвитку сфери виробництва рідкого палива з біомаси, призначеного для використання в галузі транспорту. Розробка відповідного законопроекту також пов’язана із виконанням Україною зобов’язань перед ЄС щодо імплементації 28-ої Директиви. Так, Україна має досягти 10% частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел, у транспортному секторі у 2020 році.

«Україна відчуває чималу залежність від імпорту нафти і нафтопродуктів. Минулого року цей імпорт склав 4,6 млрд доларів. Натомість використовуючи потенціал аграрного сектору, ми можемо стимулювати виробництво та споживання рідких біопалив. Заміщуючи імпортовані нафтопродукти хоча б на 10 % власним біопаливом, ми залишатимемо в економіці країни значні суми коштів – понад 400 млн доларів в рік», — прокоментував Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.
Законопроектом передбачається встановлення обов’язкової частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу моторного палива, а також вимоги щодо його відповідності критеріям сталості.
Очікувані результати від прийняття законопроекту:
 створення гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив
в Україні;
 збільшення надходження інвестицій у цей сектор;
 завантаження спиртових заводів та використання потенціалу виробників
сільськогосподарської продукції;
 будівництво нових заводів із виробництва біоетанолу та біодизелю;
 збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів.

Нагадаємо, що проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива” розроблено на виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, затвердженого  розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 902.

Відповідно до Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року загальний очікуваний внесок біоетанолу/етилтретбутилового ефіру, виробленого з біоетанолу, для досягнення обов’язкових індикативних цілей щодо їх споживання на транспорті на 2020 рік заплановано в обсязі 320 тис. т н.е., біодизелю –70 тис. т. н.е. (загалом 390 тис. т н.е.).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s