Вантажно-розвантажувальні роботи: перевір себе на знання законодавства

Чи відповідає ваша компанія встановленим законодавством нормативам?!  Пробіжіть очима деякі з них і перевірте себе на знання ПРАВИЛ охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт:

 • Місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт повинні бути рівні, мати тверде, рівне покриття та ухил не більше 5°.
 • Місця проведення вантажно-розвантажувальних робіт, у тому числі проходи та проїзди, повинні мати природне і штучне освітлення відповідно до вимог законодавства, при немеханізованому навантаженні (розвантаженні) вантажів – 2 лк, за допомогою вантажопідіймальних машин – 10 лк.
 • Площа вантажно-розвантажувальних майданчиків повинна забезпечувати відстань між габаритами транспортних засобів не менше ніж 1 м. При проведенні навантаження і розвантаження поблизу будинку відстань між будинком і транспортним засобом з вантажем повинна бути не менше ніж 0,8 м.
 • Відкриті складські площадки, що прилягають до залізничних колій, повинні перебувати від них на відстані не менше ніж 2,5 м.

 • Розміщення вантажів поблизу залізничних та підкранових колій повинно відповідати вимогам ГОСТ 12.3.009-76 «ССБТ. Работы погрузочно-разгрузочные. Общие требования безопасности» (далі – ГОСТ 12.3.009-76).

 • Ширина рампи має враховувати вантажообіг і можливість проїзду вантажопідіймального транспорту у двох напрямках при установці (у складі продовольчих товарів) ваг, але не менше ніж 6 м. Поперечний ухил підлоги рампи повинен бути рівним 1 %.

 • Навіс над залізничними вантажно-розвантажувальними рампами повинен перекривати залізничну колію не менше ніж на 0,5 м, а над автомобільними рампами – перекривати автомобільний проїзд не менше ніж на 1,5 м від краю рампи. При використанні конструкції навісу з опорою на колони крок колон при розташуванні їх по зовнішньому краю рампи необхідно брати не менше ніж 12 м.
 • Забороняється замикати двері складських приміщень за присутності в них працівників.

 • У складських приміщеннях повинні бути вивішені таблички із зазначенням максимально допустимого навантаження на одиницю площі підлоги, стелажа і максимальної вантажопідіймальності підіймально-транспортних засобів, що застосовуються.

 • Дозволяється розміщати в складських приміщеннях робочі місця завідувачів складами, комірників, обліковців, бракерів, товарознавців з огородженням їх перегородками з негорючих матеріалів висотою 1,8 м, які не повинні заважати вантажопереробці, евакуації працівників і матеріальних цінностей.  Робоче місце на одну особу повинно займати площу 3-4 м2.

 • Ширина проїжджої частини автомобільних доріг до загальнотоварних складів і експедиції повинна бути не менше ніж 7 м, з однобічним рухом – 4,5м.
 • Ширина вантажного двору від рампи до бортового каменя повинна бути не меншою ніж 24 м. Якщо автомобільні рампи двох складських корпусів розташовуються по обидві сторони вантажного двору, одна проти одної, ширина двору між ними повинна бути не меншою ніж 32 м.

 • Швидкість руху залізничного й автомобільного транспорту по території підприємства повинна бути зазначена для кожного виду транспорту на встановлених дорожніх знаках.

  — Швидкість руху залізничного транспорту не повинна перевищувати таких величин: поїзд з локомотивом попереду – 15 км/год; поїзд з локомотивом позаду вагонів – 10 км/год; при русі в утруднених умовах, при переїзді, в’їзді або виїзді з території, при причепленні вагонів – 5 км/год; при пересуванні вагонів лебідкою (вручну) – 2 км/год

  — Швидкість руху автомобільного транспорту не повинна перевищувати таких величин: при проїздах на території підприємства – 10 км/год; при перетинанні переїздів підприємства, при виїздах і в’їздах – 5 км/год; при подачі автомобіля заднім ходом – 3 км/год; для авто- і електронавантажувачів, електрокарів – 3 км/год.

  Документ у повному вигляді — ПРАВИЛА охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s