CCPIT видає сертифікати форс-мажорних обставин COVID-19

13 березня 2020 року, Інститут управління постачаннями (Institute for Supply Management) оприлюднив результати опитування, проведеного серед 600 членів організації і учасників ринку. Дослідження було проведено в лютому і на початку березня місяця. Воно засвідчило, що:

  • 75% компаній вже мають зриви у ланцюгах постачань через обмеження транспортного сполучення через COVID-19;
  • Більше 80% (кожна 6-та з опитуваних) компаній переглядають цільові показники доходу в бік зменшення в середньому на 5.6%, деякі компанії називають цифру в 15%;

  • 57% відзначили збільшення майже вдвічі термінів доставки від постачальників першого рівня з Китаю;
  • Більше 44% респондентів зізнались, що не мають плану «В» для пом’якшення негативної дії  через зриви в ланцюгах постачань;
  • Компанії очікують, що негативний вплив буде збільшуватися після першого кварталу 202 року;
  • 53% не задоволені якістю інформації про просування вантажів від постачальників з Китаю;
  • 46% повідомляють про затримки у завантаженні товарів в портах Китаю

Відомо, що 75% вантажів з Китаю доставляють морським транспортом, де розташовано 7 з 10-ти найбільших портів світу.

Також відомо, що станом на 3 березня 2020 року було видано 4 811 сертифікатів засвідчення обставин непереборної сили епідемії коронавируса COVID19, пов’язаних з контрактами на суму більше 373.7 млрд юанів, йдеться на офіційному сайті Китайського комітету сприяння розвитку міжнародної торгівлі(CCPIT)

5e4a38eaa310128206533c5f

Сертифікати видані компаніям більше 30 галузей, що покривають контракти загальною вартістю 109.9 млрд юанів ($15.7 млрд). Вони звільняють від відповідальності за невиконання або часткове виконання договірних обов’язків. Компанії можуть надавати такий сертифікат своїм контрагентам для перенесення терміну виконання договірних зобов’язань і звільнення від юридичної відповідальності.

Перший сертифікат був виданий 2 лютого компанії з Хучжоу (провінція Чжецзян), яка виготовляє автозапчастини. Через епідемію коронавіруса виробник не зміг в обумовлені терміни доставити на завод Peugeot в Африці необхідні комплектуючі. Сертифікат врятував компанію від прямих збитків на суму 2,5 млн юанів за порушення договору та відшкодування збитків у розмірі 30 млн юанів, так як зупинилося виробництво і було завдано шкоди репутації бренду.

Сертифікати форс-мажорних обставин, видані Комітетом, визнають Уряди, митні служби, торгові палати і підприємства 200 країн світу.

На офіційній сторінці Комітету йдеться про те, що ним також було розроблено Збірник, що детально пояснює умови видачі сертифікатів і їх правильне застосування у міжнародній логістиці.

P. S.

Institute for Supply Management засновано в 1915 році. На сьогодні це одна з найбільших асоціацій у сфері управління ланцюгами постачань, що надає освітні послуги, тренінги, має кваліфікаційні програми, проводить власні дослідження тощо.

2 thoughts on “CCPIT видає сертифікати форс-мажорних обставин COVID-19”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s