Ринок складської нерухомості в 2020 році

Найбільший вплив на європейський ринок складської нерухомості матимуть розвиток електронної комерції, інноваційні технології та трудові тенденції. Про це йдеться в новому звіті міжнародної консалтингової компанії Cushman & Wakefield «Прогноз 2020: Складська нерухомість».

В більшості країн Європи утримується стабільний попит на стандартні склади 10 000 – 30 000 кв. м. Проте нові тенденції свідчать про зростання потреби в складах площею понад 50 000 кв. м (XL та XXL), які можна підлаштовувати під індивідуальні вимоги орендаря.

Зростання електронної комерції вимагає складів XXL

За останні десять років середній розмір угод у Нідерландах збільшився з 9 000 кв. м до 13 500 кв. м, а середня площа нових складських комплексів зросла до 20 000 кв. м і вище. Так нещодавно у Блейсвікку було побудовано логістичний комплекс площею 140 000 кв. м для німецького онлайн-рітейлера Zalando та інші XXL склади для онлайн-рітейлерів Action, Bol.com, Wehkamp, Coolblue та Lidl.

«Розвиток торгівлі в інтернеті вимагає будівництва в Європі більших за площею складів. Оператори електронної комерції потребують до трьох разів більше місця, ніж традиційні користувачі складських приміщень. Це пов’язано з більшою різноманітністю товарів та необхідністю негайного доступу до них», — пояснив Дмитро Пасенков, керівник департаменту складської та логістичної нерухомості компанії Cushman & Wakefield в Україні.

У 2019 році частка інтернет-торгівлі від загального обсягу роздрібних продажів у Європі склала від 3% в Італії до 18% у Сполученому Королівстві. Оскільки населення Європи дедалі більше користується зручними онлайн-покупками, поступовий структурний перехід від торговельної до складської площі набирає обертів, а зростаючий попит на доставку в той самий день і надалі впливатиме на розташування, розміри та планування складських приміщень.

Галузь все більше звертається до технічних інновацій

На сьогодні частка складів із повноцінною автоматизацією залишається невеликою – приблизно 10%  у середньому по Європі. Однак інвестори та девелопери дедалі більше вкладають кошти у відновлювальну енергетику аби заряджати електричні вантажні автомобілі, мікроавтобуси, роботів та автоматизоване обладнання.

«Збільшення кількості технологій вимагає ще на стадії проєктування планувати додатковий простір для розміщення автоматизованого обладнання, станцій підзарядки, автостоянок та офісних приміщень для операторів техніки та ІТ-фахівців», — розповідає Дмитро Пасенков.

Задля розміщення своїх роботів Kiva, ключовий оператор ринку електронної комерції, повністю перебудував власні логістичні комплекси в Італії та Іспанії, обидва XXL із багаторівневими складськими та мезонінними приміщеннями. Технологія Kiva вимагає спеціальних підлог із гладкою поверхнею для планування сітки «вулиць» та навігації за допомогою штрихкодів. Площа багаторівневих платформ, де працюють роботи, складає 150 000 кв. м в іспанському комплексі та 190 000 кв. м в італійському.

За словами Дмитра Пасенкова, сегмент built-to-suit стабільно зростає по всій Європі. «Проте якщо в Україні це часто вимушений крок з боку компаній, які відчувають на собі тотальний дефіцит якісних складських приміщень, то в Європі це механізм реалізації нових трендів розвитку електронної комерції, інноваційних технологій та скорочення робочої сили, які створюють попит на нестандартні складські приміщення», — додав експерт.

 

You can download “emea_research_Outlook_2020_Logistics

За матеріалами Cushman & Wakefield

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s