Концепція розвитку ринку електрозарядних станцій

Наразі в Україні зареєстровано понад 4 тис.3 електромобілів – це менше 0,05 % від загальної кількості транспортних засобів. Однією з основних перешкод переходу на масове використання електромобілів в Україні є недостатній рівень розвитку інфраструктури електрозарядних станцій (з урахуванням специфіки їх роботи/тривалості процесу заряджання та необхідності наближення до споживача) – наразі їх близько 1,5 тис. Для розвитку ринку електрозарядних станцій було створено відповідну Концепцію. Вона відкрита до обговорення. Приймаємо Ваші коментарі, зауваження та пропозиції аби передати їх в European-Ukrainian Energy Agency.

Повний текст Концепції за посиланням — regulation.gov.ua_El.car-conception-1

Деякі положення з Концепції подано нижче

2. Основні поняття та терміни, що потребують нормативного врегулювання.

2 (1) Електричний транспортний засіб – автотранспорт наприклад, автомобілі, автобуси, вантажівки, мікроавтобуси, електричні мотоцикли та інші засоби з електричним двигуном, а також гібридні електричні транспортні засоби.
2 (2) Електрозарядний пристрій – обладнання (електроустановки), що використовується для заряджання транспортного засобу електричним струмом.
2 (3) Електрозарядна станція (ЕЗС) – одне чи декілька місць для паркування (стоянки), що обслуговується електрозарядним пристроєм, у т.ч. багатопортовим. Загальна кількість місць електрозарядної станції відповідає кількості автотранспорту, що можуть одночасно заряджатися.
2 (4) Побутова ЕЗС – ЕЗС, що розташована в межах одного об’єкту житлового фонду та належить одній фізичній особі. Не вважаються побутовими ЕЗС станції, що розташовані в межах одного об’єкту житлового фонду та належать одній фізичній особі, якщо кількість належних такій особі електрозарядних пристроїв на одному об’єкті перевищує один, а кількість доступних для обслуговування паркувальних місць перевищує два.
2 (5) Непобутова ЕЗС – ЕЗС, що використовується суб’єктом господарювання для надання платних послуг з зарядки, а також інші ЕЗС, які не вважаються побутовими.
2 (6) Електричний акумулятор – прилад багаторазової дії, що перетворює електричну енергію у хімічну для її накопичення та зберігання для подальшого автономного електроживлення різноманітних електротехнічних пристроїв та систем.
2 (7) Споживач – фізична особа, у тому числі, фізична особа – підприємець, або юридична особа, яка, для задоволення власних потреб шляхом використання ЕЗС:
– здійснює відбір електричної енергії з мережі шляхом її накопичення в акумуляторі транспортного засобу для власного споживання;
– здійснює відпуск електричної енергії в мережу з акумулятора транспортного засобу.
2 (8) Послуга з користування ЕЗС – платне або безоплатне надання доступу до ЕЗС і на обмежений або необмежений проміжок часу споживачу для здійснення відбору електричної енергії з мережі або відпуску її в мережу.
2 (9) Оператор ЕЗС – юридична особа або фізична особа-підприємець, що на підставі права володіння або користування здійснює експлуатацію непобутових ЕЗС з метою отримання прибутку та надає послуги із зарядки.
2 (10) Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Господарському, Цивільному кодексах України, законах України “Про ринок електричної енергії”, “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, “Про регулювання містобудівної діяльності”.

12. Деякі нормативно-технічні аспекти улаштування ЕЗС

Розмір паркомісць, призначених для обслуговування непобутовими ЕЗС, повинен відповідати наступним вимогам:
1) ЕЗС для вантажного транспорту:
– мінімальна ширина 3,7 м;
– мінімальна довжина 5,5 м;
– доступ до проходу 1,5 м.
2) ЕЗС для легкового транспорту загального призначення:
– мінімальна ширина 2,7 м;
– мінімальна довжина 5,5 м;
– доступ до проходу 1,5 м.
3) ЕЗС для транспорту медичного призначення:
– мінімальна ширина 3 м;
– мінімальна довжина 5,5 м;
– доступ до проходу 1,5 м;
– ширина простору має забезпечувати можливість проїзду осіб з обмеженою або
тимчасово обмеженою мобільністю (у т.ч. інвалідних візків та медичних каталок).

One thought on “Концепція розвитку ринку електрозарядних станцій”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s