Тижневий огляд від ZAMMLER

Щопонеділкові черги вантажівок на кордоні зменшилися, збірні вантажі стають популярними, а європейські перевізники намагаються заощадити – короткий огляд особливостей логістики в Україні.


Цього тижня в українській логістиці намітилися позитивні зрушення. Це ще не тенденція, говорять в групі компаній ZAMMLER, утім, обнадіює. На прикордонних пунктах пропуску поменшали черги – туди перевели митників з інших пунктів пропуску, що закрилися ( зокрема йдеться про кордони із Росією та Білоруссю). Тож митні процедури пришвидшуються. Із позитивних новин, на думку експертів, й роз’яснення уряду щодо граничного терміну перебування водіїв комерційних організацій за кордоном. Наразі йдеться про 45 днів. Раніше говорили про 2 тижні, але цього терміну для здійснення деяких рейсів замало. Приміром, якщо водій рушає до Португалії чи Іспанії. А дорога до Азербайджану взагалі може зайняти місяць.

Учасники логістичного ринку наразі активно обговорюють інформацію про розблокування портів – але поки що про конкретні рішення уряду й терміни не йдеться. Зберігається й дефіцит водіїв. Їх бракує, бо чимало чоловіків служать у ТРО та ЗСУ. Актуальним залишається і дефіцит пального – воно почало з’являтися хіба що на АЗС західної України, де плече доставки із Європи коротше. Це один із факторів, що впливає на вартість логістики – вона змінюється у бік збільшення ледь не щодня.

Аби здешевити логістику, українські та закордонні компанії використовують такий варіант: закордонні перевізники доправляють товар із Європи до Львова. А вже у Львові – його перевантажують нашим перевізникам. Так компанії можуть заощадити 300-400 євро. Цей розрив сформувався за рахунок дефіциту міжнародного транспорту: усе стоїть на кордонах та у портах, а всередині України є вільні авто. Ще один спосіб економії, котрий набирає популярності – це доправлення збірних вантажів. Бо зараз дуже часто виникає потреба відправити не цілу партію, а половину або навіть чверть, адже доставку цілої, приміром із Польщі, за 2-3 тисячі євро, замовник оплатити не може. І тоді зручно консолідувати вантажі різних відправників в одному авто.

За оцінками експертів ZAMMLER GROUP, частково відновився імпорт. Середні та малі компанії почали завозити вантажі, великі корпорації -ще вичікують, користуючись залишками на складах.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s